פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

תענוגות ופינוקים בחדרי הרחצה והאמבטיה המודרניים - הלן שי

 
 

כתבה ראשונה בסדרת עיצוב חדרי אמבטיה, סוקרת את החידושים והשכלולים בחדרי האמבטיה המודרניים


חדרי האמבטיה וחדרי השירותים שהיו בעבר חללים אפורים, קטנים וזנוחים – שתוכננו כפינה צדדית ולא חשובה בבית,הפכו בשנים האחרונות לחללים מעוצבים המאובזרים בשכלולים ובחידושים טכנולוגיים ומלאי עיצוב והשראה, אותם נוכל לפגוש גם בדירות וגם בבתים. האמבט המפנק הפך למקום לרוגע ולהנאה - חלל אליו מגיעים בתום יום העבודה כדי להתרחץ, להירגע באווירה נינוחה ונעימה ובמרחב ריחני ומבושם המשדר ניקיון.

בחדרי אמבטיה רבים מתוכננים חלונות גדולים לאוורור ואור טבעי הצופים לגינה ואטומים בזכוכית חלבית לשמירה על הפרטיות. בתים מפוארים בעלי חללי רחצה גדולים, מצוידים באמבטיות דקורטיביות וגדולות שעומדות על רגליים ואף בחדר ספא מפנק נוסף.
טרנד אחר מאופיין בכיורי רחצה גדולים, ברזים משוכללים היוצאים מהקיר, אסלות תלויות, ארונות תלויים, תאורה תואמת ונסתרת, והכל לנוחיות המרבית של הדיירים ובתכנון של מעצב פנים או אדריכל.

 
 

אמבטיה לבנה פריטים צבעוניים עיצוב טלילה ועקנין

הכלים הסניטריים

חללי הרחצה המודרניים הפכו מרשימים ומעוצבים גם בזכות הכלים הסניטריים המודרניים והאסתטיים. ישנם חדרי אמבטיה המכילים רק מקלחון, ואחרים בנוסף למקלחון רחב ממדים או אמבטיה מפוארת במרכז החלל, מתהדרים גם בכיורים מודרניים, כשהצבעוניות חוגגת. ישנו מבחר גדול של כלים סניטריים, כיורים במבחר צבעים גדלים ומגוון חומרים, אגניות ועוד.


אביזרי האמבטיה
לאביזרי האמבטיה תפקיד חשוב בהשלמת המראה והעיצוב של חדר האמבטיה. חידושים טכנולוגיים בולטים בתחום הם מחממי מגבות למשל, ולצידם אביזרים סטנדרטיים יותר כמו מברשות מיוחדות לאסלה, סבוניות, מתקני נייר, קופסאות לאיפור, מראות, מדפים ועוד, כולם מגיעים במגוון עיצובים וסגנונות. בבתים יוקרתיים מעצבים קולקציית אביזרים בציפויים מיוחדים כגון זהב טהור, עם אריחים תואמים ומשלימים.


החומרים

בחדרי הרחצה, יותר מכל חלל אחר בבית, נוכל לראות שימושבמגוון רחב של חומרים שימוש בחומרים טבעיים כמו עץ ומתכת ומבחר חומרים סינתטייםכמו, פרספקס, זכוכית, קיר בטון, מתכת ניקל אלומיניום. השימוש בחומרים השונים מתחיל בפריטים מפנקים כמו ספסלים מעץ להנחת בגדים ומראות עומדות הניתנות לכיוונון, שטיח וניאמבט העשויים משעם, וממשיך לכיורים צבעוניים עשויים מבטון וגם פריטים העשויים מפרספקס שקוף בגוונים שקופים המזכירים מים.


 
 

שילוב אריחים צבעוניים ועיצוב פנים טלילה ועקנין


חדרי אמבטיה בטכנולוגיה חכמה

הטכנולוגיה החכמה נמצאת גם בחדרי האמבט וחדרי הרחצה חכמים הפועלים עם שלטים, תאורה "היי- טקית"  ומערכות סאונד. ניתן לראות גם טלוויזיות פלזמה המותאמות לאמבטיה - טלוויזיה דקה אשר מותאמת לתנאי הלחות בחדרי הרחצה.


מקלחונים

המקלחונים הם פתרון ניצול חסכוני לדירות קטנות ופתרון לחיסכון במים במקום אמבטיות הצורכות מים רבים. בחירת מקלחונים חייבת להתחשב בחלל ובנתונים שלחדר הרחצה תוך שמירה על מרחב פתוח לנוחיות המשתמש במקלחת.


ארונות אמבטיה

חייבים להיות מתוכננים כך שיהיו סגורים ומוגנים מפני מים, עמידים לניזקי לחות ורטיבות. פנים הארון חייב להיות מסנדוויץ' העמיד מפני רטיבות ולחות הציפויים של הארונות במבחר אפשרויות וגוונים.


שולמית מוזס, מעצבתפנים, מסכמת את הטרנדים החמים בחדרי הרחצה המודרניים:

"המגמות בתחום עיצוב הפנים בחדרי הרחצה: אמבטיות מעוצבות העומדות במרכז החלל בחדרי רחצה גדולים. מקלחונים רחבים הכוללים ספסלים בנויים או ניידים.
התאורה בקירות ובתקרות נסתרת. האסלות תלויות עם מיכלי הדחה סמויים.
מראות רחבות תלויות או צפות עם תאורה נסתרת. הקירות מחופים בחלקם, בתוספת צבע בטיח בשילוב של טפטים. גם באביזרים לאמבטיה נמצא חידושם: ראשי טוש ענקיים מפנקים עםתאורה צבעונית, מחממי מגבות המשמשים לתליית מגבות".


מעצבת  הפנים שולמית קדם משתפת בטיפים חשובים לעיצובפנים בחדרי האמבטיה  והשירותים

חשוב לתכנן מקלחון גדול- מעבר לנוחות שמספק מקלחון גדול, הוא טומן בחובו גם יתרון פרקטי חשוב: הוא מאפשר שימוש בדלתות הזזה וכך, כאשר הדלת נפתחת אין שובל מים אשר נגרר החוצה ומטפטף מחלקה התחתון של הדלת, כפי שקורה בשימוש בדלתות פתיחה. אם המקום מאפשר, מומלץ מקלחון ברוחב 140 ס"מ.

רצוי לתכנן מקלחונים עם מעט חיבורי פרופילים הצוברים לכלוך ועובש ויותר בשיטת הצמדת זכוכית לזכוכית וצירים מתאימים.


משטחים לאגנית רצוי לתכנן מקוריאןאו לקנות אגנית מוכנה המותאמת לפי המידה, דבר המאפשר לפתור את בעיית הגבהים והתאמה לגובה הריצוף (כלומר, קו 0 עם הריצוף ). היתרון הטמון בקוריאן הוא היותו חומר סינתטי, שניתן לעשות שיפוע בלתי נראה ע"י כיפוף הקוריאן. המראה חלק, המשטח אחיד, שלא כמו שיפוע ע"י חיתוך אריחים, וצורך במילוי רובה בפוגות. שמתלכלכת במשך הזמן.


חידוש לאוורור חדר השירותים- בשירותים שאין בהם חלון- מומלץ להתקין  וונטה-שזה פתרון ידוע. פתרון חדשני יותר היא ניאגרה סמויה עם מנגנון מיוחד שיש בו סנן פחם, לשם כך יש לתכנן במקום נקודת חשמל. הפעלת המנגנון על ידי לחצן ואם שוכחים לכבות זה נסגר אוטומטית אחרי 10 דקות.

במקלחונים מומלץ להתקין ספסל שניתן להיעזר בו לישיבה, לבגדים או מגבות, כדי להניח רגליים או כשמתמרחים בקרמים אחרי הרחצה.

 
 
 
 
 

שולמית קדם כיור מעל הארונית


חדרי הרחצה, הפכו אם כן לחדר חשוב מאוד בבית. אם אתם משפצים את הבית או מתכננים בית חדש כדאי להשקיע מחשבה בתכנון נכון שיעניק לכם חוויה נעימה ומפנקת. גם אם לא מתוכנן שיפוץ, מגוון האביזרים והחידושים מאפשר לנו לשדרג את חדר האמבטיה ביצירתיות ובתקציב גמיש.