פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

שיפוץ פרקט - כיצד ניתן לחדש פרקטים?

 
 

הפרקט כבר בלוי, ישן ומתקלף? לא מרוצים מהמראה של הפרקט בביתכם? אך גם לא רוצים להוציא כסף רב על החלפתו? יש לנו פתרון עבורכם - חידוש פרקטים! ישנן מספר שיטות לבצע חידוש פרקטים.

לכל סוג פרקט מתאימה שיטה שונה, כלומר ראשית עלייכם להבחין בין פרקט סינתטי (פרקט למינציה), פרקט רב שכבתי ופרקט גושני המורכב מעץ מלא. לכל אחד מהסוגים שיטה שונה לחידוש ושיפוץ.


 

פרקט סינתטי

 

אם מדובר על פרקט סינתטי (פרקט למינציה), נבצע ניקיון יסודי ופוליש לרצפת עץ. את הפוליש יש לבצע בעזרת ציוד מיוחד וחברה מקצועית. אסור לצבוע או לשייף פרקט למינציה שכן הוא אינו מסוגל לקבל את השינויים הללו כפי שעץ מסוגל להכיל שיוף או צביעה.


 

פרקט רב שכבתי

 

במידה ויש לכם פרקט רב שכבתי ניתן לבצע עליו ניקיון יסודי ולאחר הניקיון לצבוע אותו מחדש בעזרת שמן. הצביעה מרעננת את הפרקט ויוצרת לו מראה חדש ונקי. במקרים בהם יש פגמים ושריטות עמוקות על הפרקט ניתן לבצע גם שיוף וליטוש של הפרקט.


 

פרקט גושני

 

הכי נוח לשפץ ולחדש פרקט מעץ מלא. על העץ אנו יכולים לבצע שלל תהליכי שיוף, ליטוש ופוליש, שיקלפו שכבת עץ שלמה ויהפכו את השכבה החדשה להיות מושלמת ואחידה. לאחר ביצוע השיוף נוכל ליישם גימור מבריק או מט ולבסוף נבצע ניקיון יסודי שלי הפרקט.

בכל אחת מן השיטות, יש להיעזר במומחה בתחום. אנו עלולים לפגוע בפרקט בצורה שלא יהיה ניתן לתקן. מומחים בתחום שיפוץ פרקטים מכירים את כל השיטות, המוצרים והמכשירים המתאימים לכל סוג פרקט וכך מצליחים לבצע עבודה מקצועית ואיכותית.

 

דרכים נוספות לשיפור וחידוש מראה הפרקט

 

1. ניקיון יסודי- בעזרת מטאטא, מטליות וחומרי ניקיון מיוחדים נוכל לשמר את המראה של הפרקט ולשדרג אותו. חשוב מאוד בכל סוגי הפרקט לא להשתמש בחומרים חומציים, שכן הפרקט עשוי להינזק באופן קשה.

2. שריטות- ישנם חומרים מיוחדים שמטרתם למלא שריטות בעץ הפרקט ולטשטש אותן.

3. החלפת אזורים ספציפיים- במידה ויש חלק מסויים שנפגע, נשרט, התנפח מנוזלים וכו', ניתן להחליף רק את החלקים הבעיתיים שבפרקט.

4. ווקס- ישנם פרקטים מצופי ווקס, חידוש הווקס יעניק מראה מנצנץ ונקי לפרקט הישן.


חידוש או שיפוץ פרקט הוא פתרון יעיל במסגרת עבודת שיפוצים כלליים, מהיר ומשתלם שבסופו מביא לתוצאות מרשימות. הפרקט יראה חדש וישדרג את האוירה בבית. חפשו חברה מקצועית שעוסקת בחידוש פרקטים ויכולה לספק לכם הצעת מחיר משתלמת. שימו לב- מחיר חידוש פרקט אמור להיות זול בהרבה מאשר החלפת פרקט. בנוסף, וודאו כי החברה עובדת עם חומרים איכותיים שיגנו על הפרקט שלכם. לאחר שתבצעו שיפוץ לפרקט תרגישו מייד את השינוי בחדר ובבית כולו.