פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

שילוב קמין גז לצד פרקט להעשרת עיצוב הבית

 
 

החורף ידוע בהיותו העונה הרומנטית ביותר. הרגעים הארוכים בתוך השמיכה של שבת בבוקר, המקלחות הלוהטות והמרקים האיכותיים הופכים את עונת החורף לחוויה בלתי נשכחת עבור אלו שמשקיעים בו. יחד עם זאת, החורף יכול להיות עונה לא נעימה כלל כאשר לא מכינים את התשתיות הראויות אליו. אמצעי הסקה מתאים, בגדים חמים ואיכותיים, מאכלים טעימים תוצרת בית ואספקה של פינוקים לכל החורף - אלו הם רק חלק מהאלמנטים המשמעותיים, ההופכים את החורף לעונה קסומה.

בחורף אנו נוטים לבלות יותר זמן ב- INDOORS. בין שמדובר בשהייה בעבודה ובין אם מדובר בהתכרבלות בתוך השמיכה בבית הרי שישנה חשיבות גדולה במיוחד הניתנת לסביבה המקיפה אותנו. על מנת להעניק לשוהים בבית את התחושה החמימה והנעימה ביותר יש להכין את התנאים הנדרשים הן מבחינת האווירה הנוצרת בבית והן מבחינה מעשית – תוך יצירת סביבה חמה ורכה למשך החורף כולו.

 

אמצעי החימום הפופולארי ביותר: קמין הגז

 

בין האלמנטים הפופולאריים ביותר לחימום הבית בשנים האחרונות ניתן למצוא את הקמין, החוזר לאופנה ברטרו שלא ניתן להתעלם ממנו. קמין הגז הינו בין האלמנטים המחממים החסכוניים והיעילים ביותר לבית הישראלי. החסכונות בהצבת קמין הגז כה בולטת עד כי למעשה הוא הוכתר כאמצעי החימום היעיל ביותר ביותר. הקמין מנצל באופן מקסימלי את חומר הבעירה ואינו מצריך טעינה חוזרת, זאת בניגוד לקמינים אחרים.


התועלת של קמין הגז מורגשת גם היא: חום עדין ונעים שאינו מייבש את האוויר כמו מזגן או אלמנטים אחרים. יתרון משמעותי נוסף של קמין הגז הוא היותו אסתטי מאחר ואינו מייצר לכלוכים במהלך השימוש בו. ההפעלה של קמין גז פשוטה ביותר וכן תחזוקתו. בשל הביקוש הגבוה בשנים האחרונות לקמין גז ניתן לראות עיצובים מרשימים וחדשניים המשתלבים בסגנונות הפופולאריים ביותר לעיצוב הבית.
 

חשיבותו של חיפוי

 

המגוון העצום של סוגי קמין הגז המשווקים כיום מאפשר לשלב אותם במראה כפרי או מודרני, חדשני או מינימליסטי, עתידי ואפילו בעיצוב חכם המאפשר לחלקים הפחות סינטטיים של הקמין להיות נסתרים מהעין. להשלמת העיצוב בבית וליצירת המראה הרצוי יש לשלב את החיפוי המתאים. חיפוי בחורף הינו אלמנט המעניק אווירה ביתית ועוטפת, אולם לא פחות מכך, חיפוי מתאים שומר על החום בבית ומאפשר אפילו ללכת יחפים גם בימים הקרים ביותר.

חיפויים איכותיים השומרים על חום הרגליים עשויים ברוב המקרים מעץ. אלו הם הפרקטים, ההופכים לאלמנט פופולארי יותר ויותר בשנים האחרונות. הפרקטים הינם למעשה פלטות עץ ענקיות המונחות בבית במקום הריצוף והופכות את הבית לחלל שהרבה יותר נעים לדרוך בו. ישנו מגוון עצום של סוגי פרקטים שונים המתאימים לסגנונות עיצוב ייחודיים.


בין הפרקטים הקיימים כיום ניתן למצוא כאלה העשויים מעץ אמיתי ופרקטים אחרים העשויים חומרים דמויי עץ המחקים את מראה הפרקט בצורה מושלמת. שילוב פרקט בבית יכול להפוך אותו למתחם קסום ומלא חיים או לחילופין לחלל רגוע ומעוצב. כמו קמין הגז, גם הפרקט אינו מצריך תחזוקה יומיומית ומורכבת אלא ניקיון במטלית לחה בלבד אחת לשבוע. קלות התחזוקה של קמין הגז מחד והפרקט מאידך מאפשרת לשמור על בית נקי ומרשים, נעים וחם בחורף.


המאמר נכתב באדיבות חברת אורטל קמינים