פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

שטיחים איכותיים מקיר לקיר

 
 

 לשטיחים תמיד היה מקום של כבוד בתרבות עיצוב הבית, ומקום זה רק הולך ומושרש עם השנים. מזמן שטיחים כבר הפכו לפריט אמנותי, וכשמדובר בשטיחים מקיר לקיר, הרי שהמציאות מחייבת התייחסות אחרת.

 

שטיחים מקיר לקיר, כשמם כן הם, שטיחים המכסים את כל רצפת החלל, מן הקצה אל הקצה ובדרך כלל באופן קבוע. משמעו של דבר, שבניגוד לשטיח המונח על הרצפה, את השטיח מקיר לקיר לא ניתן לנייד, משום שהוא מקובע לרצפה. החלפתו דורשת עבודה מאומצת של הסרתו יחד עם הדבק או אמצעי הקיבוע שבאמצעותו הוא חובר לרצפה.

 

יתרונותיהם של שטיחים מקיר לקיר

כמו פרקטים גם לשטיחים מקיר לקיר יש שיקולים פרקטיים של בידוד מקור, אקוסטיקה ונוחות. אולפני הקלטות ומשרדים ישתמשו בשטיחים מקיר לקיר כדי לבודד רעשים ולשמור על סביבה שקטה, בחדרי ילדים נכון יהיה להשתמש בשטיחים מקיר לקיר כדי לרפד את הרצפה, עליה יושבים ילדים לשחק, ולמנוע התקררותם בחורף. השטיחים הרגילים זזים ולעיתים אף עלולים להוות סיכון של ממש אם מועדים על פינתם או מחליקים עליהם, ואילו שטיחים מקיר לקיר הם בטיחותיים ולכן מתאימים במיוחד לסביבת ילדים. בחללי בתים פרטיים נהוג להניח תחת השטיחים שכבת ספוג, ההופכת אותם רכים ונעימים לישיבה ולדריכה.

 

 

תחזוקה של שטיחים מקיר לקיר

שטיחים מקיר לקיר בלתי ניתנים לאוורור, ובהיותם מרבץ נוח לאבק, יש לדאוג לשאיבה מקצועית שלהם לפחות אחת לשנה. כשמדובר בחדרי ילדים, מומלץ שהתדירות תהיה גבוהה יותר. קרדית אבק הבית, המתיישבת בין סיבי השטיח, פוגמת באיכות האוויר ועלולה לסכן ילדים הסובלים מבעיות נשימה. ניקוי שטיחים מקצועי תקופתי פותר את הבעיה ומתחזק את השטיח באופן הולם. הניקוי המקצועי מתבצע באמצעות הזרקת קצף, קרצוף ויניקה, שמתבצעים באמצעות ציוד ייעודי. לפעמים נדרש טיפול מיוחד בכתמים קשים, באמצעות תכשירים מיוחדים. בסיום הניקוי בדרך-כלל מבצעים היפרגנציה, ציפוי בחומר מיוחד שמטרתו להגן על סיבי השטיח בעתיד.

 

מחירם של שטיחים מקיר לקיר 

עלות חומר הגלם – השטיח עצמו – היא החלק העיקרי בתקציב. טווחי המחירים הם אדירים וקשורים לאיכות השטיח, עוביו, סוג הסיבים וארץ מוצאו. גם צפיפות הלולאות בשטיח היא פרמטר בעל חשיבות. צפיפות גבוהה יותר אומרת שטיח איכותי, עמיד ולרוב גם רך ונעים יותר למגע.

המחירים מתחילם מכ-65 ₪ למ"ר, ואינם כוללים את הספוג מתחת ועלות התקנה. מחירי הדבקה מתחילים מכ-39 ₪ למ"ר, ותלויים בסוג השטיח – שטיח לבד, שטיח מצויץ (סיבי צמר),, פוליאסטר, ניילון או פוליפרופילן) שטיח לולאות, שטיח שעיר נמוך או שטיח שעיר גבוה. כל אחד מהסוגים דורש התייחסות אחרת ושיטת הצמדה שונה לרצפה. מהשיטה נגזר גם מחיר העבודה.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר