פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

רצפת פרקט- איך שומרים עליה לאורך זמן?

 
 

 בשנים האחרונות הפכו רצפות הפרקט לפתרון ריצוף החביב על ישראלים רבים. 

היופי הטבעי שיוצרת רצפה מעץ, המגע הנעים שלה, האלגנטיות שהיא מכניסה אל תוך החלל והיכולת שלה לבודד- כל אלה הפכו את רצפת הפרקט לפופולארית מאוד בבתי אב רבים בישראל.
למרות זאת, אחד החששות הגדולים ביותר שמתעוררים בקרב רוכשי הפרקטים הוא השחיקה של הפרקט, שעלולה לפגוע בחזות המיוחדת שנוצרה בחללי הבית השונים.

 

כיצד ניתן לשמור על המראה של הפרקט לאורך זמן?

 קודם  כל, רצוי להקפיד על כך שרצפת הפרקט תישאר נקייה. רצפה שנקיונה נשמר על בסיס קבוע ובאופן סדיר היא רצפה שמצטברים עליה פחות לכלוכים לטווח הארוך, שבתורם עלולים להידבק אליה ולפגום במראה שלה. לעיתים קרובות מומלץ לנקות את רצפת הפרקט באמצעות טאטוא שלה ועל-ידי ניגובה במטלית לחה. כמו כן, קיימים חומרים מיוחדים שנועדו לנקות פרקטים וניתן לרכוש אותם כדי לשדרג את רמת הניקיון של הרצפה. יתר על כן, מומלץ  לרפד את רגלי הרהיטים ב"נעלי פלסטיק" שניתן למצוא בחנויות "עשה זאת בעצמך" הפרוסות ברחבי הארץ, על מנת למנוע שריטות שיווצרו על הרצפה כתוצאה מהזזת הריהוט או מגרירתו. את גלגליו של הריהוט שעשויים מפלסטיק ניתן להחליף בגלגלים העשויים מחומרים רכים עוד יותר כמו סיליקון או גומי, זאת כאמור על מנת להוריד את פוטנציאל הנזק שעשויים רהיטים אלה להסב לרצפת הפרקט. מעבר לכך, לא כדאי לחשוף את הפרקט לאור השמש, מאחר שהוא רגיש לקרניה ויכול להתנפח ולהינזק. במידה והחלונות בחלל שבו מותקנת רצפת הפרקט אינם מוצללים, רצוי לסנן את כמויות האור החודרות מבעדם באמצעות וילון, תריס או על-ידי פתרונות הצללה אחרים.

 

להתייעץ עם אנשי מקצוע ונציגי מכירות

לצד המידע המובא לעיל יש לקחת בחשבון, כי שוק הפרקטים עמוס וגדוש בסוגים שונים של פרקטים, שעשויים מחומרים שונים ובעלי מידת רגישות שונה. כך למשל, פרקט למינציה הוא פרקט דמוי עץ העשוי מחומרים סינטטיים ולכן מידת פגיעותו שונה מזו של הפרקט העשוי מעץ מלא.
לאור זאת, במסגרת תהליך רכישת הפרקט רצוי להתייעץ עם אנשי המכירות או עם נציגי החנויות ולשאול על אופן התחזוקה האידיאלי לסוג הפרקט הנבחר. למרות הצעדים המתוארים, שנועדו למנוע שחיקה מהירה של הפרקט, סופו של כל פרקט להישחק ולהתבלות ורצוי לקבל מידע רלוונטי על האופן בו ניתן לשקם, לחדש או לשחזר את הפרקט על מנת להשיבו למצבו התקין ולמראה ה"זוהר" שלו.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר