פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

מה הפך את הפרקט ללהיט בשוק הריצוף?

 
 
אם נדמה לכם שלכולם מסביב יש כבר רצפת פרקט בבית ואם אתם מרגישים שרק אתם נותרתם מאחור- אתם כנראה צודקים. בישראל של 2013, הפרקט מככב ביותר ויותר בתי אב, בשל היתרונות הנפלאים שיש לו. כמה מילים על יתרונותיה של רצפת הפרקט, שכנראה יאפשרו לכם להבין מדוע היא נחשבת כיום למוצר נחשק ושוודאי יגרמו גם לכם לרצות לרוץ לאולם התצוגה ולרכוש פרקט חדש.
 
 

למה דווקא פרקט ומה הופך אותו לבחירה מתבקשת עבור כל כך הרבה ישראליים?

מעצם היותו עשוי מעץ, שהוא חומר טבעי, מזרים הפרקט אל הבית חום, תחושה של רצון להיות מקורבים לאמא אדמה ואווירה כפרית. מאפייניו אלו של הפרקט משתלבים היטב בבית הישראלי הטיפוסי, בשל המזג החם של הישראליים והאינטימיות שמאפיינת את בתיהם. עבור דיירים רבים, שגרים בכרך הסואן, מכניס הפרקט את אותה נגיעה טבעית שהייתה חסרה בחייהם והמאפשרת להם להתנחם בפינה קטנה של טבע, בבית שכולו עשוי בטון, המשדר כובד וניכור. מעבר למעלותיו העיצוביות של הפרקט, הרי שמבחינה פונקציונאלית הוא נוח מאוד לתחזוקה והתקנתו מבשרת את הקץ לניקיונות סיזיפיים של רצפות הבית, שמידי שבוע מתלכלכות מחדש, כאילו לא עברו בשבוע הקודם ניקוי יסודי. הפרקט צובר פחות לכלוך ופחות אבק וקל יותר להסיר את הכתמים שנדבקים עליו, כך שלמעשה, טאטוא של הרצפה בלבד מאפשר לשמור על המראה האסתטי, הנקי והחדש שלה. עבור דיירים שסדר יומם כה עמוס עד שאין להם דקה פנוייה להקדיש למשימות הביתיות או לשכור שירותיה של חברת ניקיון כדי להפקיד בידה את תחזוקת הבית- הטיפול הפשוט בפרקט הופך למפתה עוד יותר.
מעבר לפונקציונאליות ולאלמנט העיצובי שיש לפרקט ולצד האווירה האינטימית והחמה שהוא יכניס אל הבית, לרצפת פרקט כמה יתרונות נוספים ששווה להזכיר: ראשית, היא מבודדת, כלומר, מאפשרת לשמור על טמפרטורת החדר על אף מזג האוויר החם או הקר שבחוץ. יכולתה של רצפת פרקט לבודד מאפשרת לחסוך בעלויות החשמל החודשיות מאחר שהצורך בהדלקת מכשירי חימום וקירור בהתאם לעונות השנה ולמזג האוויר, הולך ופוחת. לא רק זאת, אלא שרצפת פרקט נעימה מאוד למגע והיא הופכת את ההתהלכות עליה לחוויה כיפית. דמיינו כמה היה נעים לכם להתעורר לבוקר של חורף קר, כאשר בחוץ יורד גשם זלעפות ולהניח את כפות הרגליים על מצע שיש לו מרקם אחיד, נעים וחמים. אם הצלחתם לדמיין את התחושה, כנראה שאתם מבינים את חשיבותה של רצפת פרקט בחללי הבית השונים, בייחוד בחדר השינה.
 
 

 

המגוון עצום והאפשרויות רבות

התמרון הרב והמשחקים העיצוביים שמאפשר שוק הפרקטים בזכות המבחר והסגנונות הרבים שהוא מציע הם עוד עובדה שמסבירה מדוע הפרקט הפך למוצר מבוקש. ניתן למצוא פרקטים בדגמים רבים, שיוצרו על-ידי חברות שונות, בטווח מחירים משתנה ובקשת עצומה של צבעים- כך שכל אחד יכול לרכוש פרקט בהתאמה אישית, ובאופן שהפרקט הנבחר יבטא בדרך הטובה ביותר את העדפותיו העיצוביות ואת סגנונו האישי. 

אם לכולם יש, למה רק לי אין?

לבסוף, הפופולאריות שלה זוכים הפרקטים, מהווה סיבה בפני עצמה לרענן את מראה הבית באמצעות רצפת פרקט, בייחוד עבור אלה שנחשבים ליותר קונפורמיסטים, שאוהבים ללכת עם הזרם ושסבורים כי הרוב אינו טועה. גם אם לא נודה בכך ואפילו אם ננסה להתכחש, המוסכמות החברתיות במידה רבה מכתיבות את הבחירות שלנו, ואם נקבל זאת באהבה, הרי שנבין, מדוע רכישת פרקט היא כנראה צעד מתבקש עבורינו אם עדיין לא עשינו זאת כפי שעשו כבר חברינו ובני המשפחה הקרובים.
גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר