פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

רעיונות לשילוב זכוכית ועץ בעיצוב הבית

 
 
עץ וזכוכית הם שני חומרי גלם שמתכתבים זה עם זה בפריטים ארכיטקטוניים ועיצוביים בכל רחבי הבית ומהווים שילוב קלאסי שמשתלב בכל סגנון עיצובי. איך משלבים בצורה נכונה ואסתטית בין עץ וזכוכית? קבלו כמה רעיונות שיאפשרו לכם להכניס הביתה חום, אור ותחכום.
 

רהיטים בשילוב עץ וזכוכית – מתכתבים עם כל סגנון

 

רהיטים שמשלבים עץ וזכוכית משתלבים היטב עם כל סגנון עיצובי ומוסיפים לבית עניין רב. פריטים כמו שולחנות עץ עם משטחי זכוכית בצורות שונות, ארונות עם דלתות זכוכית או מזנונים מעץ ומזכוכית מתכתבים עם הסגנון הקלאסי האירופאי, עם סגנון כפרי וגם עם סגנון מודרני – כאשר הם מהווים פריט מפתח ששובר את הרצף הנקי.


פריטים ייחודיים אלו אפשר להזמין כמובן אצל נגר ולתכנן יחד איתו בהתאם לצורך ולהעדפות האישיות שלנו או לאתר בחנויות מתמחות ובחנויות יד שנייה לפריטים לבית. הטרנד החזק של חזרה אל העבר וליקוט פריטי וינטאג' הביא איתו גם חשיפה גדולה לאופנת הזכוכית והעץ של שנות השישים והשבעים של המאה הקודמת. אותם פריטים שאנחנו זוכרים מבית סבתא, הופכים עכשיו לאטרקטיביים גם בבית המודרני.

 
שילוב זכוכית בעיצוב
 

גופי תאורה מעץ ומזכוכית – משחקי אור וחום

 

העץ הגולמי מעניק לכל בית תחושה חמימה ונעימה, הזכוכית החשופה מכניסה פנימה אור או יוצרת אור באופן מלאכותי – כך כשמדובר בגופי תאורה.

הטרנד הטבעי, שעושה שימוש בחומרים כמו ענפי עץ ומשטחי עץ גולמי, מציג דרך אחרת להאיר את הבית – מענף עץ שעליו מתפתל כבל צבעוני ובסופו נורת זכוכית גדולה ועד למנורות עומדות העשויות משילוב בין מעמדי עץ ואהילי זכוכית. השילוב בין עץ וזכוכית בתחום התאורה מביא אל הבית תחושה טבעית, חמימה ואינדיבידואלית.
 

חלונות חדשים במראה ישן

 

בחירת החלונות לבית היא תמיד בחירה מהותית, כיוון שזו רכישה שהיא חד פעמית או לפחות ארוכת טווח. כיום מייצרים חלונות זכוכית מעוצבת ומחוסמת, שחוסמת את כניסת האור ויוצרת בידוד ומשלבים אותם עם מסגרות עץ ותריסים במראה של פעם – העשויים מעץ עמיד וחזק.

לעיתים קרובות תריסי העץ הם תוספת עיצובית ולא משמשים ליצירת הצללה באופן פרקטי, אלא מוצבים על הקיר החיצוני כקישוט בעוד תריסים חשמליים מותקנים על החלון. כך או כך, הם מוסיפים למראה הטבעי והכפרי של הבית.
 
שולחן עם זכוכית בעיצוב הבית
 

דלתות מעוצבות בהזמנה אישית

 
היום לכל אחד יש דלת משלו, בעיצוב משלו ובצבע ייחודי. בין הדלתות החיצוניות והפנימיות שמוצעות כיום תוכלו למצוא גם דלתות עץ איכותיות עם פיתוחי זכוכית. השילוב הזה יוצר מראה אירופאי מאד, קלאסי ונקי ומכניס אור אל תוך הבית.
 

פרקט ודלתות זכוכית בסלון – שילוב מנצח שמכניס אור הביתה

 

אולי השילוב הדרמטי ביותר נוצר כאשר מתקינים בבית פרקט עץ איכותי ויפיפה לצד דלתות זכוכית גדולות בסגנון צרפתי. השילוב הזה מתאים לבתים בהם יש יציאה מהסלון אל הגינה וכך ניתן לחבר בקלות בין הטבע הירוק שבחוץ ובין מה שקורה בפנים.


השילוב הזה מכניס הביתה אור, מספק דרמה ועניין כאשר בכל שעה ביום השמש שחודרת דרך דלתות הזכוכית צובעת את העץ בגוונים שונים. לא צריך יותר מכך – כאשר המראה שנוצר הוא מראה חמים, טבעי ומזמין. דלתות צרפתיות יכולות להתאים גם לחדר שינה שבו יש יציאה למרפסת בו מותקנת רצפת פרקט כפרית ואיכותית. כדי לייצר מראה מודרני יותר, תוכלו לבחור בעץ צבוע בגווני לבן, מראה נקי שיכניס אור רב הביתה.


עולם העיצוב חוזר אחורה ומכיר כיום בקסם השילוב בין שני חומרי גלם בסיסיים לבית: זכוכית ועץ. כל שילוב שתצרו משני חומרי הגלם האלו ייצור תחושה קסומה, מוארת וטבעית. המאמר נכתב באדיבות חברת אחים פרץ ר.א.י – ייצור והתקנת דלתות זכוכית איכותיות