פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

פרקט לבן, פרקטים לבנים

 
 

 

הצבע הלבן, השולט כבר שנים רבות בעולם האופנה, הוא חביב מעצבי הפנים ומהווה מושא העדפותיהם בחלקים גדולים של הבית והמשרד. פרקט לבן הוא חלק בלתי נפרד מאותה תרבות עיצובית, ומשמש את המעצבים באמירה של נקיון, סטייל ושקט עיצובי.

 

מי אתה, פרקט לבן?

 

זה התחיל לפני הרבה שנים מטרנד של קירות לבנים, שהגיע ונשאר. גם הנועזים ביותר ביננו משליטים את הצבע הבהיר על קירות ביתם, הנע על סקאלת הלבנים – שמנת, אוןף ווייט וכ"ו. הלבן החליף את אופנת בנות ה-70, שהטפטים הפרחוניים והצבעוניים שלו בהם. מצעים לבנים, ספות לבנות, חדרי אמבטיה שהלבן שולט בהם, כל אלה הצטרפו לטרנד והפכו אותו מטרנד לאמירה עיצובית המדברת אסתטיקה, נקיון וסטייל. כמעט כל מגאזין עיצוב שתעלעלו בו יכלול עיצוב בלבן, והשילוב עם עץ הוא כמעט תמיד השילוב המנצח. בשנים האחרונות השילוב הזה מופיע בצורת פרקט לבן.

 

 

פרקט לבן – בהכרח יקר יותר?

אז זהו, שלא. פרקט לבן בקלות יכול להיות גם פרקט למינציה ולאוו דווקא פרקט עץ מלא. לא רק זאת, אלא שהוא מגיע בשלל גוונים לבנים, ולא רק הלבן הטבעי. לבן מיושן, לבן מלוכלך, לבן שמנת. פרקט עץ מלא, לעומת זאת, עובר תהליך תעשייתי של הלבנה. כך יכולים להתקבל פנורמה של צבעים בהירים, ביניהם גם הלבן. באותו אופן ניתן לצבוע קורות עץ בכל צבע שבוחרים. כך נשמר מראה העץ הטבעי, אך מקבל גוון אחר.

 

 

 

פרקט לבן – בהכרח קשה יותר לתחזוקה?

אז זהו, שלא. המיוחד בפרקט בכלל, וחל על פרקט לבן בפרט, הוא שקל כל כך לתחזק אותו. למרות היותו בהיר, לא מדובר בלבן כמו קרמיקה לבנה, הקשה כל כך לנקיון לאורך זמן. פרקט לבן, כמו כל פרקט אחר, ניתן לתחזוקה על ידי ניגוב מקומי או כללי, של לכלוך נקודתי או של כל השטח. הוא מתחדש בקלות ובמהירות, ללא מאמץ, והטקסטורה הטבעית של העץ (במידה והולכים על פרקט לבן מעץ מלא) הופכת אותו לפחות חלק ובוהק ולכן לכלוך פחות נראה לעין.

הדבר היחידי שיש לקחת בחשבון הוא כי שריטות ושחיקה של פרקט לבן ייראו בקלות ובמהירות גדולה יותר, כך שאם אינכם נמנים על חובבי העץ המיושן, כדאי לשמור על הפרקט מפני שריטות או לבחור בפרקט הלבן לחללים שאין בהם תנועה רבה, כמו חדר השינה.

האופציה הטובה ביותר לנקיון פרקט לבן היא באמצעות מגב המיועד לפרקטים, בעל ראש כותנה, עליו מורחים חומר לניקוי פרקטים כ-12-24 שעות לפני השימוש בו. יש לנקות את הפרקט בעדינות ולהשתמש בחומר הניקוי רק על פי ההוראות שעל האריזה.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר