פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

פרקטים באולמות ספורט

 
 

פרקטים באולמות ספורט ובמגרשי ספורט, בבתי אב, במסעדות, במתנ"סים ובבתי ספר- נראה כי לאחרונה פרץ הפרקט בסערה אל שוק הריצוף בישראל, עדי כי הוא הפך לאלטרנטיבה הריצופית מספר אחת בבתים פרטיים כמו גם במוסדות ציבוריים. מה הופך את הפרקטים למבוקשים כל כך ואילו סוגים שונים של פרקטים ניתן למצוא בשוק- על כך במאמר הבא.

סוגים שונים של פרקטים

בין אם זוהי התחזוקה הפשוטה שלהם, הקלות שבה ניתן לשמור על ניקיונם, בין אם זו האלגנטיות של המראה שלהם או בין אם היותם פתרון מצוין לימות הקיץ החמים ולימות החורף הקרים (מאחר והם מבודדים)- פרקטים הם כיסוי רצפה יוקרתי, מרשים ונוח.
קיימים שלושה סוגים עיקריים של פרקטים והם פרקט מעץ מלא, פרקט רב שכבתי ופרקט למינציה. פרקט מעץ מלא הוא הפרקט שנחשב לאיכותי וליוקרתי ביותר, והוא עשוי בדרך כלל מעץ האלון הגושני. זהו פרקט שעוביו נע בין 12 ל-20 מ"מ, וניתן למוצאו בשלל גוונים ומרקמים.
לעומת פרקט העץ המלא, פרקטים רב שכבתיים בנויים משכבות עץ המודבקות זו מעל זו באופן המעניק לפרקט יציבות, חוסן ועמידות. הפרקט הרב שכבתי בנוי כך שרק השכבה העליונה שלו מורכבת מעץ מלא ואילו יתר השכבות עשויות מעץ לבן. יתרונו הבולט על פני הפרקט הגושני הוא קודם כל במחיר הנמוך שלו בהשוואה לפרקט הגושני, זאת מאחר ופרקט זה מכיל פחות  עץ טבעי. פרקטים למינציה הם פרקטים העשויים מחומרים סינתטיים שנועדו לחקות את מראה העץ הטבעי. פרקט מסוג זה בנוי כך ששכבתו העליונה עשויה מלמינציה (מעין חומר שקוף) שנועדה לשמור מראה הפרקט ולמנוע שחיקה ובלייה שלו. הלימנציה משמשת ככיסוי ליתר החומרים הסינתטיים מהם בנוי פרקט למינציה והמעוצבים בדוגמאות עץ, כך שהפרקט מקבל מראה אמיתי של עץ מבחינת המגע והמרקם שלו. פרקטים באולמות ספורט יהיו בדרך כלל פרקטים למינציה, זאת בשל מחירם הזול (בהשוואה לפרקט הגושני ואף לפרקט הרב שכבתי) ובשל קלות ההתקנה שלהם, שניתנת לביצוע גם באופן עצמאי.

כיצד אבחר את סוג הפרקט המתאים לי?

בחירת סוג הפרקט צריכה להיעשות בהתאם לצרכים וליכולות של המבקש לרכוש פרקט.
תקציב, מראה הבית והסטייל העיצובי שלו, מידת הפניות לתחזוקת הפרקט והמראה שמבקש רוכש הפרקט להקנות לבית באמצעותו- כל אלה הם שיקולים שכדאי להביא בחשבון בבחירת הפרקט האולטימטיבי. הדרך הטובה ביותר להבטיח בחירה מושכלת ונכונה של פרקט היא להגיע אל החברה, אל החנות או אל אולם התצוגה בהם נמכרים פרקטים, ולבקש הדרכה קצרה בנושא מנציג המכירות. ידע נוסף בנושא פרקטים יכול בהחלט לאפשר בחירה נבונה יותר של פרקט.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר