פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

עץ או אלומיניום? כך תבחרו פרגולה לחצר

 
 

פרגולה מהווה פתרון כפול- אפקטיבי ודקורטיבי. היא מהווה פתרון מצוין להצללה ופתרון עיצובי לנוי. היא מאפשרת ישיבה נוחה ונינוחה במרפסת מקורה אבל פתוחה מצדדיה כך שהאפקט אך הוא כפול: ניתן להימנע מחשיפה לשמש הקופחת וליהנות מהאוויר הצח ומהטבע והנוף. פרגולה משדרגת לא רק את מראה הבית וסביבתו אלא גם את שוויו. אם אתם מתלבטים בין פרגולה מעץ לבין פרגולה מאלומיניום חשוב להכיר את היתרונות ואת החסרונות של כל אחד מהחומרים.


המלצה לרכוש פרגולה מעץ נובעת ממראהו היפה, הכפרי, הטבעי, החמים והביתי, מהאפשרות לבחור בין סוגי עץ שונים, מהשימוש בה כפריט פונקציונאלי ועיצובי גם יחד, מהיותה שלג לצמחים מטפסים המעצימים ומשדרגים את האפקט שלה. עם זאת, חשוב לדעת כי משמעות הבחירה בפרגולה מעץ בשל היתרונות שלה, מחייבת תחזוקה מתמדת, הכוללת, בין השאר, צביעתה מדי שנים אחדות.


מי מכם שמנוי וגמור עמם לקנות פרגולה מעץ יכולים להעדיף את החלופה הזולה יותר, כגון פרגולה מעץ אורן פיני, שמתאימה בעיקר כחיפוי למרפסות ולמתחמים קטנים ומחירה עשוי לנוע בין 350 –ל- 500 ₪ למטר רבוע, או, לחלופין, פרגולה מעץ גושני (שקיימים סוגים אחדים שלו), אשר מה שעלול להיחשב ולהיראות כחיסרון שלו הוא דווקא אחד מיתרונותיו: הסדקים הנבעים בו משווים לו מראה מחוספס ויפה, מה גם שהסדקים אינם פוגעים כלל בחוסן שלו ובעמידותו. הוא מוצע בטווח מחירים שנע בנין 500 ל- 800 ₪ למטר רבוע.


על מנת לבנות פינה יפה ונוחה מומלץ לשלב בין דק ובין פרגולה. חשוב לבדוק ולוודא כי לכל סוג של בנייה ייבחר בעל מקצוע המאומן ומיומן בסוג המענה שאתם מבקשים- דק מזה ופרגולה מזה.מומלץ לבצע סקר שוק, לראות תיק עבודות, להשוות מחירים, להתייעץ עם מי שבביתם מותקנת פרגולה ולשמוע על אודות החסרונות והיתרונות שבכל אחד מסוגי הפרגולה ממקור ראשון.


בשורה התחתונה: אין ספק כי פרגולה היא פתרון מצוין מכל בחינה, אם וכאשר היא נבנית ומותקנת באופן מקצועי. אתם מוזמנים להתוודע אל מבחר האפשרויות העומדות בפניכם על מנת לבצע בחירה מושכלת ולנצל את התקציב שאתם מסוגים להקציב לנושא באופן שישביע את רצונכם ויעניק לכם תחושה כי עשיתם את הדבר המתבקש והנכון לכם.


נ.ב. אם תבחרו מה שבוחרים רבים - פרגולה מעץ – הקפידו אל הנחיות איש המקצוע באשר לאופן תחזוקתה על מנת שהיא תוכל לשרת אתכם ואתם תוכלו ליהנות ממנה במשך שנים רבות.