פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

על פרקטים מעץ מלא, פרקט עץ אגוז ומה שביניהם

 
 

רוצים להתקין רצפת פרקט בבית? מתלבטים בין סוגי העץ השונים ולא בטוחים מאיזה עץ אתם רוצים שרצפת הפרקט שלכם תהיה עשויה? מדוע שלא תלכו על פרקט עץ אגוז? כמה נתונים על עץ האגוז ועוד כמה יתרונות הטמונים בהתקנת פרקט במאמר הבא.                                     

כמה מילים על עץ האגוז ועל יתרונותיה של רצפת פרקט עץ אגוז

אלו שכבר החליטו כי רצפת פרקט היא פתרון נהדר לחיפוי רצפת ביתם יצטרכו בהמשך להכריע איזה סוג פרקט יתאים ביותר לבית ויתמזג באופן המיטבי עם הקו העיצובי ששולט בו. קיימים סוגים שונים של פרקטים הנבדלים זה מזה קודם כל בסוגי העץ שמהם הם מיוצרים וכדי להחליט איזהוא הפרקט המתאים ביותר, כדאי קודם כל להכיר את סוגי העץ השונים שמהם עשויים הפרקטים. פרקט עץ אגוז קיבל את שמו בשל העץ ממנו הוא עשוי, הלא הוא עץ האגוז. זהו עץ שמקורו באסיה, באירופה ובאמריקה, שצבעו הוא חום-אדום ושהוא מתנשא לכגובה של שלושים מטרים. מעץ האגוז נהוג להפיק בדרך כלל פרקט גושני שהוא פרקט העשוי מלוחות של עץ מלא והמיוצר מגזע העץ בשלמותו. יתרונו העיקרי של פרקט עץ האגוז הוא בהיותו פרקט מעץ מלא ולא פרקט דמוי עץ העשוי מחומרים סינטטיים. פרקט מעץ מלא העשוי מחומר טבעי יוצר בבית תחושה כפרית של קרבה לטבע ומשדר חום. לא סתם הבתים האירופאיים מעץ מושכים את תשומת ליבנו ומעוררים בנו תחושה נעימה. עץ יוצר אווירה מיוחדת והופך את השהייה בחלל שעל רצפתו הוא מותקן לחוויה בסגנון אחר. מעבר לתחושת החמימות הכפרית, פרקט עץ אגוז יעצים את החזות המהודרת של הבית ויהפוך אותה למרשימה ביותר.

לשכוח מהספונז'ה

לבסוף כדאי לציין, כי פרקט עץ אגוז כמו פרקטים אחרים העשויים עץ מלא הוא ידידותי לתחזוקה ואינו מצריך השקעת אנרגיה מרובה בניקיונו. מאחר שהעץ רגיש למים, אפשר לשכוח מימי הספונז'ה. טאטוא של רצפת הפרקט וניגובה במטלית לחה יעשו את העבודה ויאפשרו לשמור על מראה נקי ומבריק של הרצפה לאורך זמן.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר