פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

על נפלאותיו של פרקט עץ האלון בעיצוב הבית

 
 

עץ האלון הוא מסוגי העצים הפופולאריים יותר שמהם מיוצרים פרקטים. פרקט עץ אלון הוא פרקט מעץ מלא ורבים בוחרים בו לחיפוי הרצפה בחללי הבית השונים. אם גם אתם שוקלים להתקין פרקט עץ אלון בביתכם ורוצים לקבל מידע קונקרטי על מה שהופך פרקט מסוג זה למבוקש- קראו את המאמר הבא.

כמה דברים שכדאי לדעת על פרקט עץ אלון

נפלאותיו של פרקט עץ האלון טמונות קודם כל בהיותו עץ מלא טבעי. מעצם היותו טבעי, הרי שהעץ משדר אווירה נעימה של חום ביתי, לבביות והרבה אנרגיה. לצד אלה, לעץ מראה אציל ומהודר. יש סיבה לכך שעשירים אירופאיים לפני כמה מאות שנים בחרו ברצפת עץ לבית. מאותה סיבה בדיוק דיירים רבים מעדיפים פרקט עץ אלון שהמראה שלו מרהיב ושמתיישב בדרך כלל עם כול סגנון עיצובי וועם כל סוג של ריהוט.
פרקט עץ אלון עשוי חומר גלם טבעי הניתן לחידוש ולמחזור ועל כן הוא נחשב כידידותי יותר לסביבה וכמשאב חביב במיוחד על בעלי מודעות סביבתית החוששים מהנזק שמסב האדם לכדור הארץ.
יתר על כן, נחשב פרקט עץ אלון כמו יתר הפרקטיים העשויים מעץ מלא לפרקט שקל מאוד לשמור על המראה שלו. רצפת פרקט מעץ מלא אינה צוברת אבק ואלרגניים אחרים וכדי לנקות אותה מספיק לטאטא אותה ואין צורך ואפילו אסור לשפוך עליה מים. העץ רגיש מאוד למים ומספיק לעבור עליו עם מטלית לחה כדי לוודא שיישאר נקי. מכיוון שלפרקט מסוג זה פוטנציאל נמוך ביותר לצבור לכלוך ואבק, הורים רבים בוחרים להרכיבו דווקא בחדרי פעוטות שהסיכוי ש"יאספו" תוך כדי זחילה על רצפת הפרקט ערימות של אבק הוא נמוך ביותר.
 

פרקט עץ אלון- כיצד מתבצעת ההרכבה?

בניגוד להתקנה של פרקטים דמויי עץ שנעשית ישירות על גבי רצפת החדר, התקנתו של פרקט עץ אלון נעשית על גבי תשתית דקה מעץ פשוט, שאליה מודבק וממוסמר הפרקט. עם סיום הרכבת הפרקט, נמרח פרקט עץ האלון בלכה ובשמן, שמדגישים ומבליטים את צבעו המיוחד של העץ.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר