פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

עיצוב חדרים בכיף ובזול: האם יש דבר כזה?

 
 
חג הפסח הנחית עליהם השראה וגרם לכם לרצות להתחדש לקראת בואו של האביב? הצורך בשינוי התעורר באופן ספונטני ובלתי מתוכנן ולכן לא עומדים לרשותכם משאבים פיננסיים שחסכתם מראש כדי להשקיע  בפרויקט השינוי העיצובי? לפניכם כמה רעיונות ברי יישום ופשוטים שיאפשרו לכם לחולל שינוי דרמטי חרף התקציב המוגבל.

 
 

חמישה טיפים עיצוביים שיחוללו מהפך בבית מבלי שתצטרכו לקחת הלוואה מהבנק

  • מבואת הכניסה לבית היא חלל שהשקעה בו תשדרג את מראה כל הבית, בעיקר בשל הקרבה של אזור זה אל דלת הכניסה לבית ולאור היותו האזור הראשון שנגלה לעיניי הנכנסים בדלת הבית. מראה מעוצבת בסטייל שתאפשר לנכנסים להסתדר רגע לפני שהם פוגשים אתכם, מתלה מדליק שניתן יהיה לתלות עליו את כל השמע'טס שמפוזרים ברחבת הכניסה לבית והדום ססגוני עליו ניתן לשבת תוך כדי נעילת המגפיים- כל אלה יכניסו עוד צבע אל רחבת הכניסה ויהפכו אותה מ"חיוורת" למלאת חיים ומזמינה. שוק הפשפשים הוא מקום טוב למצוא בו את האביזרים הנלווים הללו במחירים סבירים וידידותיים לכל כיס.
  • רעיונות לאלמנטים עיצוביים שניתן להכניס אל חדרי ילדים ושיחוללו בהם פלאים ויהפכו אותם למיוחדים יותר הם ציורי קיר, מדבקות קיר או הדבקת טפטים. הללו יכניסו לחדר לא רק צבע, כי אם גם עניין ויסיטו את מבטי הנכנסים אל החדר אל עבר פינה מסויימת בו, שתמשוך תשומת לב ותהפוך את החלל  למסקרן יותר. רצוי שהאלמנטים ייבחרו הללו באופן המשקף את עולם התוכן הקרוב לילד וכך שהם יבטאו את תחומי העניין שלו.
  • שטיחים הם עוד דרך פשוטה וזולה להכניס טאצ' לכל חלל ומעבר לפן הפונקציונאלי שלהם (ניתן לשבת עליהם, הם סופגי זעזועים ונעים יותר להתהלך עליהם), הם יזרימו אווירה נעימה וחמימה אל תוך החדר ויהפכו אותו לביתי יותר. שוק השטיחים מציע שלל אפשרויות גם בתקציב יחסית נמוך, כך שלא חייבים לקנות בהכרח שטיח פרסי שנארג בעבודת יד ושעולה כמה אלפי שקלים.
  • ווילונות ותאורה הם אלמנטים עיצוביים נוספים שישדרגו את מראה החדר ויהפכו אותו לייחודי יותר.
    את הווילונות כדאי לבחור בהתבסס על הצבע הדומיננטי השולט בחלל, כך שהם יתמזגו איתו וישלימו אותו. את התאורה יש לבחור קודם כל כך שהיא תענה על הצרכים הפרקטיים של בעלי החדר (האם התאורה אמורה לשמש לצרכי עבודה, לקריאה או למשחק?) ובהמשך, באופן שיצור אמירה בתוך החדר ויגדיל את מידת האינטימיות ששוררת בו על מנת שהשוהים בחדר ירגישו נוח ונעים.
  • חדרי ארונות שאינם מסודרים כהלכה, שכל התכולה שלהם מתפזרת לכל עבר ושאי אפשר למצוא בהם את הידיים ואת הרגליים יוצרים תחושה של ברדק וכיאוס בחדר השינה, שאזור חדר הארונות הוא מרחב מרכזי בו. זה יישמע אולי קצת בנאלי, אך סידור מחדש של חדר הארונות, יכול להקרין אנרגיה חיובית על כלל חדר השינה ולהזרים אליו אנרגיה חדשה ורעננה. היפטרו מבגדים ישנים (עדיף כמובן להעביר לחברים ולבני משפחה ולא להשליך לזבל), תלו את העניבות על מתלה עניבות מעוצב, הוסיפו עוד מגירה לגרביים- והנה בקלות "הארתם" את כל הבלאגן.

 
 

לתכנן כראוי את השינוי העיצובי

על מנת שהשינוי המיוחל יהיה מפתיע, משביע רצון וכיף- רצוי לתכנן את השלבים שיש לעבור בדרך למימושו. גם אם ניחנתם בטאצ' עיצובי וגם אם יש לכם ניסיון בעיצוב חללים, רצוי שלא לתכנן תוך כדי תנועה, אלא לגבש מראש חזון עיצובי ולפעול על-פיו. הגדרה המטרה ותכנון מראש יאפשרו גם להיצמד ליכולות התקציביות, שהן מראש נמוכות יחסית וגם לשמור על "פוקוס" ועל מיקוד תוך כדי עבודה, שהם חשובים ביותר על מנת להבטיח תוצאות חיוביות.
גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר