פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

עיצוב פנים בשילוב פרקטים

 
 

עיצוב פנים הינו בין התחומים המרכזיים בשנים האחרונות המקבל תשומת לב מרבית של בעלי בתים פרטיים ובכלל. עולם עיצוב הפנים הינו תחום עשיר ומגוון הכולל לא מעט אפשרויות העשרה שונות. בניגוד לעבר, תחום עיצוב הפנים כיום זוכה להתחדשות ורעננות במגוון התחומים השונים. ביניהם ניתן לראות עיצובים מרעננים בסלון הבית או בחדרי האמבטיה, עיצוב חצר הבית ועוד. דבר ידוע בעיצוב פנים הוא ככי חיפוי הרצפה משפיע באופן משמעותי על מראה הבית כולו.


ריצוף איכותי, חדש ומרשים בדירה יוצר תחושת מרחב וחופש, בעוד ריצוף ישן שלא חודש במשך חודשים ארוכים יכול לגרום לחדרי הבית להיראות מוזנחים וחסרי ייחודיות. עד כדי כך משמעותי הריצוף שרוב בעלי הדירות המשכירים את נכסיהם, מעדיפים להשקיע רק בריצוף ונהנים כבר מעלייה בביקוש לדירה. אין ספק כי חיפוי דירות הינו בין הצעדים החשובים ליצירת מראה מרשים בכל בית. בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה ברורה בהעדפה לחיפוי הבית: הפרקט.


החיפוי האהוב ביותר על רבים

הפרקט הינו בין חומרי החיפוי האהובים על רבים, ולא בכדי. הפרקט עצמו משווה לבית מראה קסום וייחודי המקנה לו נופך יוצא דופן. מסתבר כי על מנת להעניק לבית מראה מעוצב ברמה גבוהה כבר אין הכרח לשפץ את הבית כולו. לעיתים, די בהנחת פרקט הנבחר על ידי אדריכל מקצועי לצורך יצירת תוצאה מרשימה ועוצרת נשימה. האדריכל הוא האחראי על על השילוב המושלם של פרקט איכותי במראה הבית הכללי. בחירה נכונה של פרקט תהפוך את הבית ליצירת אמנות בפני עצמו כאשר יש לקחת בחשבון את הנתונים השונים של כל פרקט באשר הוא.


מגוון הפרקטים הקיים כיום מציע אינספור אפשרויות שונות אותן ניתן לשלב בסגנונות ריהוט ייחודיים של הבית. באמצעות בחירת פרקט נכון ומתאים, יכול הבית לקבל מראה וחזות בעלת סגנון מסורתי או ביתי, חדשני או הייטקיסטי, יצירתי או מונוכרומטי ועוד. מגוון העיצובים השונים של כל פרקט וכן המרקמים המוצעים בכל דגם מאפשרים לבחור את הסגנון האהוב ביותר ולעצב בית מחדש באמצעות פרקטים ייחודיים ואיכותיים. תחום אדריכלות הינו התחום המושלם לבחירת הפרקט המתאים מאחר והוא מתחשב הן בתנאי האסתטיקה והן בתנאים ההנדסיים הנדרשים.


פרקטים שונים כיום מאפשרים ליהנות מהם בכל שטח שהוא. בניגוד לעבר, כיום ניתן להציב פרקטים יפהפיים גם במקומותה חשופים למים, גם בחדרי ילדים, גם בבתים בהם יש בעלי חיים וגם במקומות חשופים לשמש. תודות למגוון היצירתי של הפרקטים הקיימים יכול כל בית להיראות כמו חלל חדש לחלוטין ומעוצב באופן מקצועי ואישי.

המאמר נכתב באדיבות סרג' בן דוד אדריכלות