פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

עיצוב משרד- איך פרקט יכול לתרום לו?

 
 

 התרבות המערבית שבמרכזה עומדת המחוייבות שלנו לעבודה ולהגשמה העצמית דרך הקריירה המקצועית שלנו, הביאה לכך שכיום, מרביתנו מבלים את מיטב שעות היום שלנו במשרד. 

לאור זאת, הרי שלא ניתן להקל ראש בחשיבות עיצובו של המשרד שלנו, כך שיהפוך למרחב עבודה נעים, מזמין, נוח ומפנק. מה הקשר בין כל זה לבין התקנת פרקט? על כך במאמר זה.

 

על האופן שבו פרקט מעצים את עיצוב המשרד

הפרקט הפך בשנים האחרונות למצרך נפוץ לא רק בבתי אב רבים, כי אם גם במשרדים וכיום קשה לחשוב על פרויקט שדרוג משרד או עיצובו שלא כולל התקנה של פרקט על רצפת המשרד.
יתרון העיצוב של הפרקט נעוץ קודם כל בחומר ממנו הוא עשוי. פרקט העשוי מעץ גושני מלא כשמו כן הוא, פרקט העשוי מעץ מלא שהוא חומר אותנטי המעניק תחושה של "בראשיתיות" ואמיתיות.
היותו של העץ חומר גלם טבעי, שלא עבר תהליכי עיבוד תעשייתים והרסניים לכדור הארץ מאפשר להכניס באמצעותו אל תוך החלל ניצוץ של טבע, עניין שהוא חשוב מאוד לכל אותם עובדים שנמצאים במשרד יום ולילה. מעבר ליכולת "לנשום טבע" גם כשנמצאים מרבית היום אל מול ארבעה קירות, קשה להתווכח על כך שרצפה מעץ יוצרת חזות אלגנטית ומרשימה וכך למעשה היא מעצימה את המראה העיצובי שנוצר בחלל.
יש סיבה לכך שבתי עץ אירופאיים מעוררים השתאות ופליאה בקרב התייר הפשוט. בתי עץ הם יפיפיים ויש להם מראה פשוט שדווקא משדר עוצמה, כוח ואצילות. רצפת פרקט מעץ אם כן תעצים את החלל ותהפוך אותו לאזור מכובד יותר ובעל יוקרה. יצירת חלל שמשדר "קלאסה" עשויה בתורה לתרום להצלחתו של בית העסק, שכן חלל כזה ייצור רושם ראשוני חיובי בקרב הנכנסים אליו ויזמין אליו עוד ועוד מבקרים.

 

רצפת פרקט כרצפה מבודדת מבחינה תרמית

לבסוף, רצפת פרקט נחשבת כרצפה ידידותית יותר לסביבה, שיכולה גם לתרום לחסכון בחשמל.
מאחר שהעץ הוא חומר מבודד, הרי שרצפת פרקט תורמת לכך שהטמפרטורה בחדר תישמר גם כאשר האוויר בחוץ קר או חם באופן מיוחד וקיצוני. היותה של רצפת פרקט מבודדת מבחינת תרמית אומנם איננה נחשבת למעלה עיצובית, אך היא בהחלט יכולה להיחשב כתרומה צנועה למצבו הפיננסי של בית העסק, בשל הצורך ההולך ופוחת בהדלקת מכשירי חימום וקירור. משרד שמותקנת בו רצפת פרקט הוא אם כן משרד חסכוני יותר בחשמל, ידידותי יותר לסביבה, שנושא באחריות חברתית רבה יותר.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר