פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

עיצוב חדרים- מה כדאי לזכור כשמעצבים עם פרקט?

 
 

 החלטתם לרצף את כל חללי הבית ברצפת פרקט? נרגשים לקראת המראה החדש שהבית צפוי "ללבוש", אך חוששים שמא רצפת הפרקט תשנה את עיצוב החדרים ואולי אף תפגע בחזות שלהם? הסירו חשש מלבכם. שימוש נכון בפרקט יצור בחדר עיצוב ייחודי ושונה. מהו שימוש נכון בפרקט ומה כדי לזכור עת תעצבו את חדרי הבית בפרקט? תשובות לכל השאלות במאמר זה.

 

כמה דברים שכדאי לדעת על בחירת פרקט לעיצוב החדר

ראשית, כדאי לדעת כיצד לתחזק את הפרקט ולשמור על המראה הטרי והאותנטי שלו לאורך זמן.
רצפת פרקט שתתבלה ותישחק מהר וודאי לא תוסיף חן לחדר ותחבל במראה שלו, גם אם העיצוב שלו הוא מיוחד ויוצא דופן. תחזוקת פרקטים היא יחסית פשוטה והיא כוללת טאטוא של הרצפה וניקוי שלה באופן קבוע עם מטלית לחה (או באמצעות מגב עם ראש כותנה) ובאמצעות חומרי ניקוי מיוחדים המיועדים לפרקטים. מאחר שרצפת פרקט רגישה למים, אין לשפוך עליה דלי מים כיאה לניקיונות הספונז'ה הקונבנציונאליים.
שני סוגי הפרקטים הנפוצים ביותר בשוק הפרקטים הם פרקט למינציה ופרקט מעץ מלא.
פרקט עץ מלא נחשב למרשים הרבה יותר, לאלגנטי ומהודר ולכזה שמקנה לחדר לא רק מראה יותר יוקרתי, אלא גם אווירה חמימה וכפרית. "תוחלת החיים" של פרקט העץ המלא היא ארוכה יותר, אם כי הוא רגיש יותר לשריטות ועל כן אלו שבוחרים בפרקט העץ, רצוי שיכסו את רגלי הרהיטים, בייחוד אם הללו עשויות ממתכת חשופה. באותו הקשר, רצוי גם לגזור את ציפורניהם של בעלי החיים ולחלוץ נעלי עקב גסות כדי להפחית את הסיכויים שרצפת הפרקט תישרט. המתלבטים בשאלה האם לרכוש סוג שונה של פרקט לכל חלל בבית או לרצף את כל חללי הבית באופן הומוגני יוכלו לקבל הכרעה בהתבסס על המראה הסופי שהם מבקשים להקנות לבית. אלו שמציירים בדימיונם בית ססגוני, מגוון, פחות רשמי ויותר מעניין יוכלו לרצף כל חדר בבית בפרקט מסוג שונה. לעומתם, אלו שהיו רוצים ליצור לבית מראה אחיד יותר, רציני יותר ופחות "שובבי" יוכלו לרצף כל חדר בפרקט מאותו הסוג. 

 

לבדוק את הוראות התחזוקה של הפרקט הנרכש

המידע המובא לעיל הוא כולל ביותר והוא מתייחס לכל סוגי הפרקטים גם יחד. מאחר ששוק הפרקטים מציע כיום פרקטים מסוגים ומדגמים שונים, לכל פרקט הניואנסים של ומבחינת התחזוקה שהוא דורש.
על כן, במסגרת רכישת הפרקטים, רצוי לוודא מהן הוראות התחזוקה המדוייקות שיאפשרו לשמור על הפרקט שנים ארוכות.

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר