פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

כיצד מקבלים ומשמרים השראה לעיצוב?

 
 

הכניסה לבית היא ללא ספק המראה שלנו. זה המקום הראשון אליו מגיעים האורחים שלנו ושם הם מתרשמים מהטעם שלנו, מחשיבות האסתטיקה בחיינו ומהאווירה בבית. כניסה מסודרת ומעוצבת לבית, שמשקפת את האופי והסגנון העיצובי המועדף על הדיירים בבית, יוצרת תחושה מזמינה ונעימה. איך יוצרים כניסה מזמינה ומעוצבת? קבלו כמה טיפים מקצועיים לעיצוב חלל הכניסה לבית.

 
בחירת צבעים
 


הגדירו את חלל הכניסה באמצעות צבע או מרקם מיוחד

חלל הכניסה לבית הוא חלל מיוחד, יש לו מספר פונקציות והוא בדרך כלל משמש כמתחם מעבר לחדרי הבית האחרים. ניתן להגדיר את חלל הכניסה באמצעות צבע מיוחד, טפט מעוצב או אלמנטים שיוצרים טקסטורות – מחיפויי אבן ועץ ועד לתליית שטיח קיר. אלו יכולים לשקף את האווירה בבית.

בחרו בצבעים שמתחברים לגוונים הבולטים בשאר חלקי הבית והתאימו את חוזק הצבעים לגודל חלל הכניסה. כלומר – צבעים בהירים לחלל כניסה קטן וצבעים כהים וחזקים יותר בחלל כניסה גדול.


צרו פינה אישית באמצעות תמונות משפחתיות

ביחרו קיר אחד שעליו תציגו תמונות משפחתיות. מומלץ לבחור בתמונות ייחודיות ולא שגרתיות ולמסגר את כל התמונות במסגרות בעלות צבע אחיד. ניתן לשלב סגנונות שונים של מסגור כדי ליצור עניין. תלו את התמונות צמוד זו לזו בצורה מעניינת. תמונות משפחתיות יוצרות תחושה של קרבה וחום ונותנות גוון אישי לבית.


 
השראה משולחן העבודה
 


הציבו רהיטים ופריטים שימושיים

הציבו בחלל הכניסה קונסולה והניחו עליה עציץ פרחים או אגרטל שייתן תחושה של חיבור לטבע שבחוץ. הקונסולה משמשת גם להנחת המפתחות, הדואר וכל מה שאתם מגיעים איתו אל הבית. הציבו בחלל הכניסה גם מתלה אסתטי למעילים ולתיקים, מראה, סלסלות לנעליים ופריטי אחסון מעוצבים.


העדיפו רצפה עמידה בפני לכלוך וכתמים

חלל הכניסה הוא חלל מועד לפורענות. כל בני המשפחה ואורחיהם עוברים דרך החלל הזה ומותירים עקבות מבחוץ – בוץ, עשבים ואבק נכנסים אל הבית בעיקר דרך חלל הכניסה. לכן, מומלץ לבחור ברצפה עמידה בפני לכלוך וכתמים שקל לנקות. רצפת פרקט יכולה ליצור פינה אסתטית ומעוצבת, אך גם לשמור על חלל הכניסה נקי ומטופח, בגלל התחזוקה השוטפת הקלה שלה.


חברו בין הפנים לחוץ

אחת הדרכים ליצור כניסה מרשימה לבית היא להוסיף אלמנטים שמתכתבים עם מה שקורה מחוץ לבית – עציצים, ספסל עץ כפרי, סלי קש ועוד אלמנטים טבעיים מתכתבים עם צבעים של גינה וטבע ומחברים את מה שקורה מחוץ לבית למה שקורה בתוכו ובכך יוצרים אווירה מזמינה יותר.