פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

סגנון חיים בחדרי הרחצה - חיפויים ריצופים,רהיטים ומה שביניהם - הלן שי

 
 

בכתבה הראשונה הצגנו את המגמות והטרנדים החמים בתחום חדרי הרחצה והאמבטיה בכתבה זו נתמקד בסגנונות חדרי האמבטיה, הריצופים, החיפויים והרהיטים המשלימים


חדרי הרחצה מהווים מקום נכבד להשראה ולדמיון של מעצב הפנים, בשל ריבוי האלמנטים הנמצאים בחלל והאפשרויות הגלומות בו: שילובים, עיצובים, שלל חומרים, ריצופים, חיפויים, ציפויים, רהיטים, תאורה כיד הדמיון הטובה עליו.


ריצוף חדר האמבטיה

את חדרי האמבטיה חשוב לרצף באריחים מתאימים שיספקו בטיחות מרבית וימנעו סכנת החלקה על הרצפות הרטובות. גם את הקירות נחפה בקרמיקה מתאימה כדי לשמור עליה מפני הרטיבות והאדים. המגוון שמציעים היצרנים רחב ונע החל ממרצפות קרמיקה פשוטות וזולות, דרך מרצפות גרניט פורצלן ומרצפות ייחודיות מזוגגות עם ציפויים מיוחדים, המתאימות לחדרי הרחצה.


בחדרי רחצה גדולים ניתן לבחור מרצפות גדולות כדי לתת תחושה של רציפות בגודל החלל. הריצופים והחיפויים נבחרים לפי הסגנון והקו של מעצב הפנים חדרי האמבטיות: קלאסי, מודרני, בסגנון פרובאנס, בסגנון צעיר והומוריסטי.


חדר רחצה קלאסי

חדר הרחצה הקלאסי מאופיין בצבעוניות בהירה וניטראלית, לרוב בצבע הלבן הבוהק – שמשדר טוהר וניקיון, ממשיך את הכלים הסניטריים הלבנים אל הארונות המצופים בלבן, ואל המקלחונים השקופים והסגורים. גם הרצפות והקירות מחופים בקרמיקה לבנה ומבריקה. הצבעוניות באמבטיה קלאסית מתווספת בעיקר באמצעות גוף תאורה אלגנטי, אביזרים צבעוניים כגון מתלים למגבות, מדפים, שטיחונים צבעוניים, ווילונות או מיכלים צבעוניים.


בסגנון הקלאסי נראה שימוש גם בצבעים ניטראליים ברצפות ובחיפויים כגון צבעי חול וצבעי בז' וכן שילוב של טיח בקיר בצבע חול, בצבע אפור בטון או בשילוב שלצבעי ביז' ולבן. מבחר גדול של ריצופים וחיפויים לסגנון הזה כולל חיפויים של רצפות בתוספת ברק זהוב או כסוף.


בחדר הרחצה הקלאסי גם הרהיטים בהירים: הארונות לבנים, הכיור מעל האמבטיה מונח על אבן טבעית בהירה, הספסל או השרפרף והמדפים בצבעים בהירים, הידיות עדינות בצבעי כסף או ברונזה. הסגנון משרה שקט ורוגע.


 
 

מקלחון רחב עם  ספסל עצוב פנים שולמית קדם


חדר הרחצה הכפרי – סגנון פרובאנס

בחדר הרחצה בסגנון הכפרי – פרובאנס נוכל לוותר על ארונות מהנגר לטובת שידה מעץ בסגנון עתיק שעליה יונח כיור עגול או אובלי, על הקיר תלויה מראה עגולה או אובלית עם מסגרת מרשימה בצבע מוזהב, המדף עם גימור בסגנון מסולסל וכל הפריטים המשלימים מעוטרים בפרחים, כולל שילוב של טאפטים פרחוניים המשרים אווירה אביבית וצבעונית. ספסל מעץ מאסיבי להנחת מגבות ולישיבה ישלימו את המראה. הצבעוניות תהיה צבעוניות של גווני פסטל: ורוד עתיק, ירוק פיסטוק, צהוב בננה ורוד בהיר, תכלת ועוד. 


חדרי רחצה בסגנון המודרני

מאופיינים בעיצוב מינימליסטי מצד אחד – בלי קישוטים של פריטים ומצד שני בגודל החלל והכלים הסניטריים ובשימוש בגאדג'טים הכי טרנדיים מודרניים לנוחיות. כדוגמת ברזי טאץ' מערכות חימום משוכללות ועוד. בחדרי רחצה בסגנון המודרני נוכל לראות אמבטיות גדולות במרכז החלל, מקלחונים רחבים, כיורים גדולים,שני כיורים מרובעים מעל הארונית או כיור מרכזי גדול, מראות גדולות, אסלות תלויות. הצבעוניות ניטראלית בריצופים ובחיפויים בצבעי שמנת, מוקה, חום כהה, אפור שחור וציפויי הארונות ובשימוש בתאורת אוירה מוסתרת.


 
 

חדר רחצה מודרני כיור ואסלה תלויים חפוי קיר באבן עיצוב שולמית מוזס


מעצבי הפנים של הסגנון המודרני דוגלים בשילוב של חומרים טבעיים: מתכת, עץ, זכוכית וגם שילובים של פרספקס ושימוש בקוריאן . נוכל לראות גם מעצבי פנים בסגנון המודרני אשר משתמשים בחגיגה צבעונית בשילובים. אצלם נוכל לראות צבעוניות של אריחי גרניט פורצלן ברצפה אשר תואמים את הארונות לדוגמא רצפה בסגול לילך וארונות בצבע סגול עז, בטורקיז, בירוק ובכתום,
או אריחים צבעוניים שמקשטים את הקירות המחופים בקרמיקה לבנה.


חדרי רחצה בסגנון האתני
מאופיין בעיקר בעיצוב אווירה אתנית שילוב של סגנון אקלקטי מזרחי הבאים לידי ביטוי ברצפות ובחיפויים שבקירות, באריחים בסגנון הישן עם איורים ועיטורים כמו פעם, בשימוש ברהיטים עתיקים, קוליסות, במנורות ובמראות עם מסגרות אתניות. בסגנון העיצוב האתני גם אוהבים לשלב חיפויים מפסיפס ודוגמאות של אריחים בצבעים זוהרים. בברזים מוזהבים מעל כיורים בצבעי שמנת או שנהב. ארונות בצבעי ווש,(במראה "משופשף") שמנת עם וקישוטים פסי כסף וזהב.


 
 
 
 
 

רצפה בסגנון אתניבחדר רחצה עיצוב פנים טלילה ועקנין


חדרי הרחצה בסגנון הטרנדי הצעיר

עיצוב בסגנון הצעיר, העליז וההומוריסטי בחדרי הרחצה – יכול להתאים לחדרי אמבטיה לבני הנעורים ולילדים. כאן אפשר להשתמש בחיפויים גיאומטריים בשילוב של שחור לבן, לרצף את חדרי הרחצה והשירותים בצבעים עליזים ועזים כגון שילובים של כחול וצהוב להוסיף טאפט עליז מעולם האגדות והפנטזיה או תמונה של גיבורי העל. בשילוב של רהיטים בסגנון פנטסטי המתאים לבן או לבת. לדוגמא: בצירופים כגון משטח קוריאן בצבע אדום ומעליו כיור לבן. רצפות צבעוניות ועליזות. טאפאטים פופים צבעוניים וקישוטים המתאימים לעולם הפנטסטי של הילדים.