פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

מתי נעדיף רצפת פרקט במשרד?

 
 

שלב בחירת הרצפה הוא שלב קריטי בכל תהליך עיצוב של מבנה, בין אם מדובר בבית פרטי, בדירה מקבלן או בבניין משרדים. הסיבה לכך היא פשוטה. כל מי שעוסק בתחום של אדריכלות ועיצוב פנים לבית יודע שרצפה יכולה ליצור אפקט מרשים, להדגיש את החדר, להגדיל אותו, להקטין, ליצור חיבור בין כל האלמנטים האחרים בחדר ולתת בו עניין.


רצפות פרקט הפכו בתקופה האחרונה לפופולריות במיוחד בישראל, לאחר שנים רבות בהן הן מופיעות בבתים ומשרדים בכל רחבי העולם בוריאציות שונות. הישראלים שמגלים בשנים האחרונות את הפרקט משלבים אותו בעיצוב של דירות ובתים, אך גם בעיצוב המשרדים. במאמר זה ננסה לענות על השאלה מתי כדאי להתקין רצפת פרקט במשרד.


 
פרקט
 


אפקט יוקרתי במחיר זול

ישנם משרדים בהם העיצוב הכללי אמור לשדר יוקרתיות ורצינות. זה יכול להיות משרד של עורכי דין, משרד להנהלת חשבונות, משרד לייעוץ עסקי ועוד. כל התחומים האלו משיקים ללקוחות ולאורחים מתחומים רבים שמגיעים למשרד ורוצים לדעת שהם בידיים טובות.


רצפות פרקט, בייחוד רצפות פרקט תלת שכבתיות ופרקט גושני יוצרות מראה יוקרתי מאד, מהודר ומרשים. היום ניתן לבחור ברצפות בהירות, שנותנות מראה מואר ובהיר לחדר ומאפשרות ליצור מראה עם נגיעות אירופאיות, המשדרות אלגנטיות. זהו אפקט יוקרתי במחיר זול יותר מזה של רצפת שיש מהודרת, למשל.


תחזוקה מינימלית לאפקט מקסימלי

במשרדים בהם רוצים לחשוב גם על האלמנט של תחזוקה שוטפת, כדאי לשקול התקנה של פרקט. פרקט לא זקוק לניקוי עמוק עם הרבה מים וחומרי ניקוי חזקים. ישנם אמנם חומרים מיוחדים לניקוי פרקט, אך הם ניתנים לשימוש באמצעות ניגוב קל. התוצאה היא חסכון במים, פחות שעות עבודה של מנקה ומראה נקי ומרשים בלי מאמץ מיוחד.


מראה אינדיבידואלי וחלוקת חלל נכונה

משרדים רבים רוצים ליצור מראה כללי אחיד אך בעל נגיעות אינדיבידואליות, כך שחלוקת החלל בין החדרים השונים תהיה נכונה ותפריד בין מחלקות, אגפים וכדומה. את זאת ניתן ליצור בקלות באמצעות דוגמאות שונות של פרקט. בלובי אפשר להתקין פרקט בהיר, בתוך חדר הישיבות פרקט כהה, בחדרי השירותים לשלב מרצפות רגילות וכן הלאה. זוהי דרך נוחה להבדיל בין חדרים ומשרדים שונים בתוך חלל משותף.


 
רצפת פרקט
 


מראה חמים במשרד רציני

פרקט יכול ליצור מראה נעים ומזמין גם במשרדים בעלי אופי רציני, כמו משרדי ממשלה או משרדים פיננסיים. הם מוסיפים חמימות ונעימות באמצעות המראה הטבעי והכפרי שלהם, בייחוד אם בוחרים בפרקט בעיצוב כפרי. ניתן לשלב את הפרקט הכפרי עם רהיטים בהירים או כהים, תאורה מיוחדת או יצירות אמנות על הקירות ויחד מתקבל מראה מזמין, גם כאשר מדובר במוסד בעל מוניטין מעונב מאד.


רצפות פרקט משתלבות בשנים האחרונות גם בתוכניות עיצוב ואדריכלות של משרדים, מכל הסוגים והמינים. היתרונות של רצפת הפרקט נובעים מהמחיר הזול, מההתקנה הפשוטה והמגוון העצום של דוגמאות שונות. בנוסף, המראה החמים והמזמין הופך גם משרד קר לנעים ויוצר רושם של חשיבה מחוץ לקופסה.


אם אתם רוצים להוסיף חום ואסתטיקה למשרד שלכם, היוועצו עם מעצב פנים או אדריכל שיוכל להתאים לכם את רצפת הפרקט המושלמת ולשלב אותה עם שאר האלמנטים בעיצוב המשרד.