פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

מודרני, מינימליסטי, אקלקטי נפגשים בסלון אחד

הלן שי

 
 

כתבה שנייה בסדרת הסלונים תעסוק בסקירת הסגנונות ובטרנדים ומגמות בעיצוב חלל המגורים החשוב והעיקרי בבית.
כפי שהזכרנו בכתבה הקודמת, הסלון מהווה את כרטיס הביקור של דייריו. על כן החלל יהיה תמיד אסתטי, מאובזר, מואר, מאוורר וערוך ומוכן לקבלת האורחים. בבתים ובווילות רבים, הסלון המושקע והמעוצב עם מיטב הריהוט האבזור ויצירות האמנות, נפתח רק לאורחים ולאירועים חשובים, ואילו בני הבית נהנים להשתרע בנוחיות בספות סלון קטן ומשני, הכולל מערכת בידור-אודיו-טלוויזיה, או כמובן להתמזג במטבח הפתוח המזמין והאהוד.

סלון אחד – סגנונות שונים
הסלון המודרני המעוצב
מהווה רצף תכנוני ועיצובי עם המטבח המודרני הפתוח, מאופיין באסתטיקה בנוחיות ובטכנולוגיות חדשניות של הבית החכם. הוא מצויד בתריסים חשמליים, רפרפות מתכווננות, תאורה מותאמת, מזגנים מוסתרים ושקטים, אנרגיה חסכונית ועוד. זהו סלון רחב ממדים ובעל נוכחות מרשימה. חלונות זכוכית רחבים המחליפים את הקירות ומטשטשים את הגבול בין החוץ לפנים, רצפות שיש או רצפות פרקט איכותיות ספות רחבות גדולות המרופדות בעור בצבע לבן, שחור, או חום, או בבדי טקסטיל איכותיים בציפויים בהירים, בצבעי בז', שמנת וחול. הספות מוצבות במרכז החלל בצורת האות ר או בתוספת של כורסא אישית או שז לונג, או ספות פינתיות רחבות, כורסאות, שולחן זכוכית מרובע או מלבני עם רגלי מתכת, טלוויזיה ענקית התלויה על קיר או מוצבת על אי במרכז, עם כל השכלולים והאודיו ומערכות השמע. לעיתים אי המתוכנן מגבס ומשמש כשידה, מפריד בין הסלון לבין פינת אוכל מודרנית, עם שולחן זכוכית גדול ורגלי מתכת. התאורה בחלל המודרני ממוקדת ומוסתרת יוצרת אוירה נעימה, שנדלירים ומנורות תלויות מעל שולחן מרכזי בפינת האוכל.


 
רצפת פרקט בסלון מודרני
 

רצפת פרקט בסלון מודרני


הסלון המינימליסטי הנקי
דוגל בחלל "נקי" עם מינימום רהיטים ודקורציה, מינימום תצוגה ותיאטרליות, גם הצבעוניות מינימליסטית. הרהיטים מעוצבים בקווים ישרים ונקיים מקישוטים, בליטות וסלסולים, לרוב מונחים על רצפת פרקט איכותית בגוונים של עץ בהיר כגון אלון אגוז, או אורן מולבן. זהו סלון שקירותיו צבועים בצבעים מונוכרומטיים בהירים, צבעי יסוד בסיסיים: לבן, אפור, קרם ושמנת. ספות עור בשחור או לבן, שולחנות זכוכית לסלון בשילוב רגלי מתכת מאלומיניום משלימים את המראה הנקי והאסתטי. מאפיינים נוספים: ריצוף בטון, רצוף בלבן אפור, תאורה שקועה. בסלון נצפה בדיאלוג מתוכנן של החלל עם הרהיטים, השטיחים והפריטים ואף עם יצירות האמנות, שנבחרו בקפידה על ידי אדריכל פנים או אמן.
 
עיצוב סלון מינימליסטי
 

עיצוב סלון מינימליסטי


הסלון האקלקטי - הרמוניה של ניגודים בין חדש וישן מודרני ווינטאג'
הסלון שמשלב סגנונות מעולמות שונים, הוא הטרנד הגלובאלי הכי חם הנצפה בתערוכות עיצוב בינלאומיות וניבט ממגזיני עיצוב בינלאומיים. לא נתפלא שהוא תופס תאוצה בקרב אדריכלים ומעצבי פנים בעולם שמחבקים אותו באהדה. זוהי תפיסה חדשנית ומעיזה בה הבית בכלל וחלל המגורים בפרט, משלבים נוחיות מודרנית, אסתטיקה והרמוניה בשילוב בין זרמים. בסלון הרחב המשולב – שלעיתים מתוכנן כלופט או כחלל גדול וזורם, נמצא תחת קורת גג אחת, רהיטים ופריטים בסגנונות שלכאורה נראים מנוגדים: שילובים מעניינים בין חדש ומודרני לישן ווינטאג', (סגנון המחקה את הסגנון הישן המאופיין בעיטורים ובקישוטים במרצפות ובבדים ובטקסטילים).

שילובים בין רומנטי ועתיק לבין חדשני ומודרני. כשתפקיד המתכנן ומעצב הפנים הוא למצוא את הדיאלוג, ההרמוניה, החיבור והזרימה ביניהם בתוך החלל. האדריכל מתכנן את המסגרת החיצונית את החלונות, הדלתות, הרצפות הפרקטים והתאורה. ולתוכו "יוצק" מעצב הפנים בכישרון ובהדרגה, את הרהיטים המלבישים את הסלון המסוגנן.

 
 
 
 
 

שטיח אתני בסלון. עיצוב פנים מיכל שלגי שירההרהיטים נרכשים לא רק ממעצבי על ומותגים בינלאומיים, אלא גם משיטוט ונבירה בשוק פשפשים וחנויות לרהיטים עתיקים, כדי למצוא את השידה העתיקה התואמת או כורסה ישנה עם ריפוד בסגנון וינטאג' שתתמזג עם הסלון המודרני, מנורה או יצירת אמנות בסגנון הישן עם המגע הנוסטלגי ושטיח פרסי או קווקזי. הסגנון האקלקטי בסלון מאפשר מיזוג גלויות ותרבויות, וצירופים מעניינים בין המערב המודרני, למזרח האקזוטי והמסקרן, בין הרומנטי, הנוסטלגי והכפרי לעכשווי ומינימליסטי. בסגנון  האקלקטי יש המון העזה שמתבטאת לא רק בשילובים המעניינים אלא גם בשילוב של פריטים כמו בדי טקסטיל עם תחרה, מרבדים רכים, וילונות, כריות צבעוניות, שטיח אתני המונח על רצפת פרקט בגוונים בהירים או טבעיים.
הסגנון האתני מבטיח סלן ססגוני, מעניין ומלא תעוזה.