פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

מדריך למתעניין ברצפות פרקט- במה תלויה עלות הפרקט?

 
 

 ההחלטה להתקין רצפת פרקט באחד או יותר מחללי הבית השונים היא החלטה שצריכה להתבסס בין היתר על בחינת עלויות סוגי הפרקטים השונים.
אלו שרצפת פרקט הפכה מזה זמן רב למשאת נפשם ימצאו את עצמם וודאי בשלב זה או אחר מתעניינים במחירי הפרקטים הקיימים בשוק כדי לוודא שהתקציב העומד לרשותם אכן יאפשר להם לממש את חלומם. מאמר זה נועד לספק לקורא את המידע הדרוש לו ויסייע לו לבחור בסוג הפרקט שיעלה בקנה אחד עם מגבלותיו הכספיות.

 עץ מלא או דמוי עץ? זאת השאלה!

הכלל החשוב ביותר שכדאי להכיר בהתייחס למחירי הפרקטים הוא שככל שהפרקט הוא טבעי יותר, איכותי יותר ועבה יותר, כל מחירו יילך ויעלה.
על אף שהפרקט מתקשר אסוציאטיבית עם עץ טבעי מלא, כיום קיימים בשוק גם חיקויים העשויים מעץ מעובד ומחומרים סינטטיים או פרקטים דמויי עץ. 
הפרקטים הללו כמובן זולים משמעותית מפרקטים העשויים מעץ מלא, שנחשב חומר יקר מאוד. 

מחירם של פרקטים מעץ מלא יכול לנוע בין 200 שקלים ועד 600 שקלים למ"ר, נתון שתלוי בעיקר בסוג העץ הנבחר - פרקט עץ אלון, למשל, נחשב לפרקט זול יותר ואילו פרקטים יקרים יותר שעלותם יכולה להגיע לכמה מאות שקלים למ"ר הם כאלה העשויים מעץ גושן. הפרקטים דמויי העץ נועדו בעיקר עבור חובבי הפרקטים שאינם יכולים להרשות לעצמם להוציא סכומים גבוהים ומעוניינים בכל זאת לשוות לבית את המראה הטבעי והחם שמעניקה רצפת פרקט.
הפרקטים דמויי העץ הם זולים יותר מאחר שהם עשויים בעיקר מפלסטיק- חומר שתהליך עיבודו הוא נחשב לזול יחסית. פרקט כזה נקרא פרקט למינציה ועלותו עומדת על כ-35 שקלים למ"ר. 

כמובן שפרקטי הלמינציה מתחלקים גם הם לסוגים ודגמים רבים שמחירם משתנה, בעיקר בהתאם לעובי שלהם, שגם משפיע על איכותם ועל מידת השחיקה שלהם.
כך למשל, פרקט למינציה שעוביו 11 מ"מ יעלה יותר מפרקט שעוביו נע בין 6 ל-8 מ"מ. שיקול נוסף שיכול להוזיל את עלויות הפרקטים המוזכרות לעיל הוא אופן ההתקנה. אלו שנתברכו בידי זהב ובוטחים בעצמם, כי יוכלו להתקין באופן עצמאי את הפרקט שרכשו יוכלו להפחית את עלויות הפרקט באופן משמעותי, בין אם רכשו פרקט דמוי עץ או פרקט מעץ אמיתי.

 פרמטר נוסף שיש לקחת בחשבון, שעשוי להשפיע במידה רבה על עלות הפרקט הוא מיהו היצרן של הפרקט. פרקטים מיובאים שיוצרו באירופה, למשל, על-ידי חברות מוכרות ובעלות שם הם פרקטים יקרים מאוד. המחיר שלהם מעיד בדרך כלל על מידת האיכות שלהם ועל שיטות הייצור המתקדמות שבהן יוצרו. אלו שירכשו פרקטים אירופאים איכותיים יצטרכו אמנם לשלם מחירים גבוהים ביחס לאלו הקיימים בשוק, אך הם ירוויחו פרקטים עמידים מאוד שיישמרו לאורך זמן,  ישדרגו וייראו מרשימים בכל חלל בו יותקנו. אותם פרקטים יש לציין, יהיו בדרך כלל פרקטים מעץ מלא והמראה שלהם ככל פרקט מעץ טבעי, הוא מקסים ומחמם את הלב . 

לצאת אל השטח ולבדוק מחירים

חשוב לציין שהמידע המובא במאמר זה הוא מידע כללי ביותר ולצד האינפורמציה שצוינה, מומלץ כמובן לגשת אל החנויות, אל אולמות התצוגה ואל החברות העוסקות במכירת פרקטים ולהתעניין במחירים שהן מציעות ללקוחותיהן. את כל אותם הניואנסים הקטנים שמרכיבים את עולם הפרקטים ומהם נגזר המחיר הסופי מומלץ לברר במסגרת שיחה עם נציגי המכירה בחנויות הפרקטים השונות.

 גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר