פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

כיצד מקבלים ומשמרים השראה לעיצוב?

 
 

כל פרויקט עיצוב חדש בבית, במשרד או בכל מקום אחר מתחיל בשלב אחד – שלב ההשראה. אנחנו מקבלים השראה מאינספור מקומות, מעיצובים שראינו אצל חברים או בני משפחה, בעיתון או בספר, באתר אינטרנט העוסק בעיצוב או בלוג אישי שמתעד פרויקטים של שיפוץ, אנחנו יכולים לקבל מידע על כל שילוב צבעים, כל פריט בחדר וכל תמונה שאנחנו רוצים. אז איך מקבלים ומשמרים את ההשראה הזו ובונים ממנה משהו שבאמת יוכל לעזור לנו בהמשך הדרך?


 
בחירת צבעים
 


ערכו רשימה של הדברים שאתם רוצים לשלב בעיצוב וחפשו השראה ממוקדת:

רשת האינטרנט, ספרים ואפילו סרטים ותוכניות טלוויזיה יכולים לספק לנו השראה עיצובית לכל חלל בבית. כדי שלא ניסחף ונטבע בתוך ים האפשרויות, כדאי להכין רשימה ממוקדת של דברים שאנחנו רוצים לראות ולקבל השראה כיצד לעצב אותם. מבחירת המיטה לילד ועד לצביעת הקירות בחדר השינה. מיקוד תחום ההשראה יעזור גם לכם להתמקד ולמצוא משהו שמתאים בדיוק לכם.


הכינו תיקיות השראה מסודרות: 

כמות התמונות והעצות שקיימות בכל מקום בתחום עיצוב הבית היא עצומה וחשוב שלא תתפזרו יותר מדי. לאחר שבחרתם לעצמכם תמונות שייתנו לכם השראה, סדרו אותן בצורה מסודרת בתיקיות, לפי נושאים, וכך תוכלו בכל פעם להתמקד בבחירה של פריט או יצירת פינה אחת בחלל, לקבל השראה מהתמונה שהכי דיברה אליכם ולהמשיך לפרויקט הבא.

היום ניתן לעשות ארגון וליצור לוחות השראה באמצעות תוכנות ואתרים כמו פינטרסט, שמאפשרים לבנות לוח השראה לפי נושא, לערוך אותו, לצרף ולמחוק ממנו בכל פעם את הדברים הרלוונטיים יותר ופחות.


 
השראה משולחן העבודה
 


נהלו מחברת השראה:

לצד קבלת השראה מתמונות או אתרים ברשת, תיחשפו ללא מעט עצות ותעלו בעצמכם רעיונות. כדאי לתעד את הרעיונות האלו במחברת השראה. פשוט רישמו כל רעיון עיצובי שעולה בראשכם ולאחר מכן סננו ובחרו את הרעיונות הרלוונטיים ביותר.


התמקדו בסגנון עיצובי אחד:

לאחר שסקרתם את כל האפשרויות לקבלת השראה ויש ברשותכם מידע על אפשרויות עיצוביות שונות, התמקדו בסגנון עיצובי אחד שמדבר אליכם יותר מכולם. המיקוד הזה יעזור לכם לסנן ולמחוק אפשרויות פחות רלוונטיות עבורכם ולהתחיל לפרוש לכדי פעולות את מה שהסגנון שבחרתם דורש: חיפוש רהיטים, צביעת קירות בצבעים מסויימים, בחירת טפט, בחירת פריטים וכדומה.