פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

כיצד מייצרים אריחי פרקט מעץ

 
 

את רצפת הפרקט אפשר למצוא בשנים האחרונות בבתים רבים. אם בעבר בארץ היא נחשבה לנדירה מאד, הרי שכיום היא פופולארית במיוחד ורבים בוחרים דווקא בה במקום באחרת בזכות המראה והאיכות הגבוהה שהיא מביאה אתה. שירותי כריתת עצים תורמים לא מעט לתעשיית ייצור הפרקטים, שכן בזכותם אפשר לייצר את הפרקטים העשויים מעץ מלאו להגיע לכמה שיותר לקוחות, המעוניינים לשלב אותם בבית. כיצד מייצרים אריחי פרקט מעץ? על התהליך ועוד במאמר הבא.


 

הכול מתחיל ביער

 

תהליך ייצור הפרקטים, שנחשבים לפופולאריים מאד, מתחילים בכריתת העצים. מבצעים כריתת עצים ומשם ממשיכים אל עיבוד העץ שנכרת והפיכתו לאריחי פרקט מופלאים. אריחי הפרקט הומצאו עוד במאה ה-16 על ידי הצרפתים והם היוו חלופה לאריחי השיש המוכרים. כיום ניתן לראות אותם במקומות רבים, במשרדים וכמובן גם בבתים פרטיים. את אריחי הפרקט אפשר להכין מסוגים שונים של עצים. הסוג האיכותי ביותר הם אלה העשויים מעץ אלון או ממייפל. העצים, לאחר כריתתם, נשלחים ישירות אל המפעל לצורך עיבודם. מנסרים אותם לקורות בגודל אחיד ובעזרת מכונה ייעודית חדשנית חותכים אותם למקטעים באורך מסוים. בשלב הזה גם מוציאים את קורות העץ הפחות טובים, אלה שישתמשו בהם לאחר מכן לצורך ייצור אלמנטים אחרים.


כל אריח פרקט שמתקבל עובר תהליך של שיוף, העוזר בהחלקתו. בהמשך הוא מועבר למכונה נוספת, החותכת אותו לגודל הרלוונטי. זהו שלב קריטי מאד בתהליך הייצור שכן בשלב הזה אפשר לעמוד על איכות התוצאה. בשלב זה בוחנים את מידות הפרקט שהתקבלו, את הנראות שלו ובהנחה והכל תקין, ממשיכים לפס הייצור, שם מוחלקים חלקי הפרקט בשנית עד ליצירת אריחים זהים ושווים בגודלם. זהו תהליך קפדני במיוחד, הכולל לא מעט שלבים ולו כדי להגיע לתוצאה המתבקשת ולהוציא מוצר ברמה גבוהה. כך ניתן לנצל את איכות העץ הטבעי ולהביא ללקוח פתרון המשלב את כל היתרונות שמציע העץ: מראה נפלא, איכות גבוהה וגם פתרון שיכול להתאים לרבים.


 

כדאי לדעת

 

מכיוון שמדובר ברצפה, חשוב שהפרקט שבו בוחרים יהיה איכותי. זו גם הסיבה מדוע מעדיפים רבים לבחור אריחי פרקט מעץ טבעי ולא מחומר אחר. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שכדי לשמור על איכות הפרקט ועל המראה המקסים שלו, נדרשת תחזוקה שוטפת. מריחת חומרים מיוחדים ששומרים ומגנים על הפרקט וגם הימנעות מגרירת רהיטים כבדים, העשויים להותיר אחריהם שריטות וסימנים. חשוב מאד, לאחר התקנת אריחי הפרקט, לשמוע מהחברה שמייצרת אותם או מזו שדרכם התבצעה הרכישה מהי הדרך הטובה ביותר להגן על הרצפה ולנקות אותה כשרוצים וגם לוודא שפונים אל המומחים. אריחי הפרקט תורמים לא מעט למראה הבית והחלל באופן כללי והם מהווים פתרון עיצובי נהדר. חשוב לשמור עליהם נכון כדי שיחזיקו מעמד לאורך שנים.