פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

טיפים לעיצוב חדרי ילדים

 
 

חדר הילדים הוא עבור הרבה מאד הורים המקום לשעשוע עיצובי. זה המקום שבו אנחנו בעצמנו הופכים לילדים ורוצים לעצב לילדים שלנו חדר חלומי, אישי ומזמין שבו יוכלו לבלות שעות על גבי שעות של הנאה, מנוחה, משחק, למידה ואירוח חברים. למרות שמדובר בחדר ילדים שצריך להיות שמח ומזמין, חשוב להקפיד על כמה כללים בסיסיים.


הקפידו לקנות ריהוט איכותי ברמה גבוהה

כשמדובר בחדר ילדים כדאי להשקיע במערכת ריהוט ברמה גבוהה. ריהוט לחדרי ילדים חייב לעמוד בסטנדרטים של מכון התקנים הישראלי ולקבל תו תקן. הוא חייב להיות עשוי מעץ איכותי ועמיד ולהיות צבוע בצבעים לא רעילים.


 
חדר ילדים מעוצב
 


ביחרו בריצוף בעל בידוד טוב ושאינו מחליק

לרוב אנחנו בוחרים ריצוף אחיד לכל חלקי הבית. כאשר יש ילדים בבית כדאי לבחור בריצוף שאינו יוצר סכנת החלקה מהותית ובעל בידוד טוב, כלומר מאפשר להנות מחורף חמים ללא קור שנכנס לבית ובקיץ, מבודד את הקור בתוך הבית ושומר על טמרפטורה נמוכה.

ריצוף פרקט יכול להיות אפשרות טובה לחדרי ילדים, בגלל התחושה הנעימה והרגועה שהוא משרה, העמידות והחוזק שלו וגם התחזוקה השוטפת הפשוטה יחסית.


ביחרו בסקאלת צבעים רגועה

הורים רבים מחליטים להפוך את חדר הילדים למקום צבעוני עם המון גוונים וצבעים שונים. כדאי לבחור סקאלת צבעים אחידה ורגועה יחסית, שתאפשר לילד למצוא את הריכוז בזמן הכנת שיעורים וליצור סביבת שינה רגועה. ביחרו בצבעי פסטל או צבעים נייטרליים עם נגיעות צבע שמגיעות מפריטים שונים, כמו טפט או מדבקת קיר, צביעת קיר אחד בצבע חזק, טקסטיל, שטיח וכדומה.


צרו מקומות אחסון מודולריים

חדרי ילדים הם חדרים שמשתנים עם הזמן. צרכי האחסון משתנים גם הם. בתחילה מדובר בצעצועי פלסטיק ובד רבים ולאחר מכן מתחלפים צרכי האחסון ויש צורך באחסון ספרים, משחקי קופסה, בובות ועוד. כדאי ליצור פתרונות אחסון מודולריים ומשתנים, למשל כוורת שניתנת לפירוק והזזה, תיבות עץ או להשתמש באיזור שמתחת למיטה ליצירת אחסון נסתר.


 
חדר של ילדה
 


תנו לילד מרחב

למרות שחדר ילדים משמש לכמה תפקידים שונים בחיי הילד, משינה ועד משחק ואירוח, הכנת שיעורים, בילוי זמן איכות עם ההורים ומשחק עצמאי, חשוב ליצור מקום עם מרחב. מקום שבו הילד רואה כל פריט, יכול להגיע אליו ויש לו מספיק מקום לשחק. חלוקת החלל לפי תפקידי החדר ויצירת פינות לכל זמן יכולה לעזור לשמור על חדר מסודר ונעים.