פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

טיפים לבחירת טפטים לבית

 
 
אם היינו אומרים לכם לפני כמה שנים להדביק טפטים על קיר הסלון, המטבח או חדר השינה הייתם פוערים פה בתימהון. טפטים נחשבו מיושנים ושלחו אותנו הרחק אל בית הדודה הזקנה. היום, המצב שונה לגמרי. הדבקת טפטים הפכה לטרנד עיצובי ואיתו הגיעו דוגמאות חדשות, שמתכתבות עם הטרנדים החמים של עולם העיצוב. אז איך בוחרים טפט לבית? אלו הטיפים של הצוות המקצועי שלנו.
 

התאימו את הטפט לשטח החדר

 
חדר קטן עם קירות עמוסים בדוגמאות וטקסטורות יהפוך לחדר קטן יותר. חדר גדול עם טפט חיוור ולא מודגש, לא יקבל את האפקט שהוא דורש. כדאי להתאים את הטפט לחדר שאת קירותיו הוא יעטר ולחשוב על תחושת המרחב בחדר. טפט דרמטי מדי יכול ליצור אשלייה של שטח קטן.
 
טפטים וספה
 

קחו בחשבון את מכלול הפריטים בחדר

 

כשבוחרים טפטים לקירות הסלון, חדר השינה או חדר הילדים חשוב לקחת בחשבון את שאר הפריטים שבחדר ולהתאים את הטפט לסגנון העיצובי ששולט בחדר, לצבעים הבולטים ולשאר הפריטים והמאפיינים. צלמו תמונה של החדר לפני שאתם בוחרים את הטפט, וכך תוכלו לראות את הטפט מול שאר הפריטים ולהיות בטוחים שבחרתם נכון.

 

בחרו בטפט איכותי ועמיד

 
טפט איכותי הוא טפט שעשוי מחומר שאינו נקרע ונחבל בקלות. היום תמצאו מגוון רחב של טפטים שעשויים מויניל וחומרים פלסטיים אחרים שנחשבים עמידים וניתן לנקות אותם בקלות. אם יש בבית ילדים או שאתם בוחרים טפט במיוחד עבור חדר הילדים, ודאו שמדובר בטפט קל לניקוי.
 

בידקו את סוג ההדבקה וההתקנה

 

ישנם טפטים שמגיעים עם דבק בצד האחורי שלהם ויש כאלו שמצריכים הדבקה באמצעות דבק טפטים – חשוב להבדיל בין שני הסוגים האלו במיוחד אם אתם עומדים להדביק את הטפט לבדכם. אם מדובר בטפט ללא דבק, כדאי לבדוק את האפשרות להזמין מתקין טפטים מקצועי שיגיע עד אליכם ויבצע את ההדבקה על הקיר, כיוון שמדובר בעבודה לא פשוטה שדורשת דיוק רב.

טפטים מוסיפים לכל חדר הרבה מאד עניין, הם הפכו לפריט עיצובי שמתכתב עם טרנדים בעיצוב המודרני וכבר מזמן אינם שמורים לבית סבתא. הבחירה בטפט הנכון תשדרג את החדר, תוסיף לו צבע ותהפוך אותו למעוצב ומעניין יותר.