פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

טיפים בבחירת צבע פרקט

 
 

  החלטתם שאתם רוצים לחפות את רצפת חדרי הבית בפרקט? כבר התחלתם לעבור על אתרי האינטרנט כדי להתוודע אל סוגי הפרקטים הקיימים ונראה לכם שמצאתם את זה שעונה לכם על הדרישות?
בחירת צבע הפרקט היא שלב חשוב ברכישה של פרקטים לעיצוב הבית. רגע לפני שאתם ניגשים אל חנות הפרקטים ומבצעים את הרכישה, הנה כמה טיפים על בחירת צבע פרקט שעשויה לסייע לכם לרכוש את הפרקט האידיאלי עבורכם.
 

 

בחירת צבע פרקט- מה עליי לקחת בחשבון? 

שוק הפרקטים הולך ומתפתח וניתן כיום למצוא לא רק סוגים רבים של פרקטים  , אלא גם בקשת רחבה של צבעים. פרקט אפור, פרקט לבן, פרקט שחור ופרקט צבעוני- האפשרויות הן רבות וכדי לבחור את זו המתאימה ביותר לצרכי הבית ודייריו, כדאי לקחת בחשבון כמה שיקולים. ראשית, יש להתייחס אל הסגנון העיצובי השולט בבית.
לא כל צבע של פרקט מתיישב עם כל סגנון ובחירת צבע פרקט לא נכונה עלולה ליצור תחושה כאוטית בבית ובלגאן בעיניים. כך למשל, פרקט אפור מתאים מאוד לסגנון עיצוב מינימליסטי, אסתטי ובעל קווים נקיים שכולל שילוב של אביזרי מתכת וצבעי "מטאל" בבית. לעומת זאת, בבית שהעיצוב האקלקטי בו הוא דומיננטי וכולל ערב רב של סגנונות, פרקט אפור כנראה שלא לגמרי ישתלב בנוף העיצובי. רצפת פרקט היא פריט עיצובי לכל דבר, ועל כן עליה ליצור הרמוניה יחד עם יתר פרטי הריהוט שבחלל החדר. עניין נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא, כי צבעים יכולים להשפיע על התפיסה המרחבית שלנו את החלל. בדרך כלל נהוג להתייחס לצבעים בהירים יותר כאל צבעים היוצרים אשליה אופטית של חלל גדול יותר ואילו אל צבעים כהים כאל כאלה המקטינים את החלל. לאור זאת, הרי שלא מומלץ לחפות רצפה בחדר קטן למדי בפרקט שחור, שכן אז חלל החדר ייראה חנוק וקטן מידי. יש לציין כי צבעי ביניים כמו אגוז, במבוק, צהוב או חום הם צבעים ניטראליים יותר המשדרים חמימות, קירבה ותחושה ביתית. בחירת צבע פרקט באחד מהגוונים הללו היא בחירה בטוחה יותר מאחר שפרקט כזה יכול להתאים כמעט לכל סוגי הרהיטים, יהיו הצבעים שלהם והסגנון העיצובי שלהם ככל שיהיו.

 

בחירת צבע פרקט בהתבסס על הצבע האהוב 

לבסוף, בחירת צבע פרקט צריכה להתיישב כמובן עם העדפות הצבע של אלו המבקשים לרכוש פרקט לחיפוי רצפת הבית. לכולנו יש צבע אהוב, שהתבוננות בו עושה לנו טוב ומזרימה בנו תחושה חיובית. רצוי אם כן לרכוש פרקט בצע האהוב עלינו כדי ליצור חלל שפשוט כיף יהיה לנו להיות בו.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר