פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

התקנת קמין על רצפת פרקט

 
 

ריצוף הבית בפרקט הפך בשנים האחרונות לפופולרי ובזכות הסוגים הרבים הוא משתלב היטב בסגנונות העיצוב השונים – כמעט כל אחד יכול למצוא את הפרקט המתאים לו, אבל קסם מיוחד שמור לשילוב הקלאסי של פרקט וקמין – שעושה לכולנו געגוע לימים קרים ותחושה של חופשת חורף בבקתה אירופאית.


 

שילוב שיוצר חום בבית ובלב

 

חימום שנוצר על ידי קמין איכותי מתפזר בחלל החדר בצורה הרמונית הרבה יותר – בין אם מדובר בקמין על בסיס עץ ובין אם מדובר בדגם שפועל על נפט, סולר או על גז, הקמין מאפשר לווסת את עוצמת החום ולשלוט בה ובלילות הקרים של ירושלים, רמת הגולן או הנגב, הקמין יוצר אפקט חמים ונעים שעושה טוב לגוף וגם לנפש. השילוב המושלם מושג בשילוב בין רצפת פרקט לקמין – הפרקט משמר את החום שמפזר הקמין ויוצר תחת הרגליים תחושה נעימה ובחדר אווירה ייחודית של אש מרקדת, חמימות וביתיות שקשה להשיג באמצעים אחרים.


 

קמין עצים קלאסי או קמין גז מודרני?

 

איזה טיפוס אתם? איך אתם מדמיינים את הבית שלכם? האם אתם טיפוסים קלאסיים שאוהבים להתרפק על עיצוב בטעם של פעם? במקרה זה – תרצו לבחור בוודאי בקמין עצים בעיצוב קלאסי עם עצים להסקה שישתלב היטב בעיצוב במראה כפרי. הדגמים המבוקשים יותר הם אלה הפועלים על בולי עץ איכותיים, לרוב עצי אלון. כך, לרחש העצים המתפצחים מתלווה גם מראה עליז ואליו מתווסף ניחוח חמים, שמשרה אווירה נפלאה.

אלו מכם שמעדיפים עיצוב מודרני, אבל לא רוצים לוותר על חומו המיוחד של הקמין יבחרו כנראה בקמין בגז. קמינים על גז מגיעים במבחר רחב של עיצובים, ביניהם עיצובים מודרניים ונקיים אשר יוצרים אווירה שונה מזו שיוצר קמין עץ ומשתלבים במגוון רחב יותר של סגנונות עיצוביים.


 

האם בטוח להתקין קמין על רצפת פרקט?

 

רב הקמינים מגיעים עם אביזרים להתקנה בטוחה על רצפת פרקט. מדובר על משטח ממתכת או מברזל, אשר מניחים אותו על רצפת הפרקט מתחת לקמין. משטח זה מגן על רצפת הפרקט ממגע ישיר עם חום הקמין ובמקרים של נפילת גחל בעת הוספת עצי הסקה לתוך הקמין. הקמינים המודרניים הם אמצעי חימום דקורטיבי אך לא פחות מכך –בטוח. אמצעי בטיחות כגון: תא שניתן לסגור היטב ומבנה חזק ויציב, מונעים סיכונים ומקנים סביבה בטוחה. מומחים מספרים שהתקנה נכונה יכולה לשלב כמעט כל סוג של קמין בכל סביבה ביתית ועל גבי כל פרקט – גם טבעי וגם סינטטי.

כל שנותר לכם הוא לבחור – עיצוב מודרני או עיצוב כפרי? דגם הפרקט האהוב עליכם מבין שלל הסוגים והדגמים וסוג הקמין המועדף עליכם ולהתכונן לחורף חמים ונעים!