פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

התאמה נכונה של עיצוב ופרקט

 
 

כמעט כל יום נכנסים לאולם התצוגה שלנו לקוחות  ש"מתלוננים" על המבחר הגדול שקיים בו..

כי מבחינתם, ככל שיש יותר היצע, כך קשה להם יותר לבחור ולהתאים את הדגמים שהם רואים

לקו העיצובי של ביתם.

לא כל לקוח מגיע עם מעצב צמוד שיכול לייעץ לו בבחירת הדגם המתאים עבורו , לכן לנו ב"פרקט בשרון" חשוב לעזור וללוות את לקוחותינו בתהליך בחירת הפרקט המתאים, על מנת שאכן יעשו  את הבחירה המתאימה לסגנון החיים שלהם ולסגנון העיצובי של דירתם.

על מנת להתאים פרקט לסגנון  החיים ולקו העיצובי של הבית, צריך קודם כל להחליט האם מעוניינים בפרקט טבעי או בפרקט למינציה. 

פרקט טבעי כשמו כן הוא –משדר מראה טבעי ואמיתי.  מי שמשקיע בביתו  את מיטב החומרים והמראה הטבעי והאותנטי חשובים לו, מומלץ  שיבחר להמשיך את הקו העיצובי הנ"ל  עם פרקט טבעי.


 
 


פרקט למינציה יתאים יותר למשפחות עם ילדים קטנים ,עקב העמידות המוגברת בפני שחיקה וקורה שפעמים רבות, גם כאשר מחליטים להתקין פרקט טבעי באזורים הציבוריים של הבית, מתקינים למינציה בחדרי הילדים.

אנו שואלים את לקוחותינו מהו הסגנון העיצובי של ביתם.  ניתן לחלק את הסגנונות העיצוביים בצורה  מאד כללית  לכפרי, קלאסי, מודרני, הי-טקי, שאבי-שיק, אקלקטי (משולב).

לסגנון כפרי – יתאימו יותר פרקטים כדוגמת אלון טבעי עם הרבה עיניים בגוונים של חום בינוני עד כהה, שמתחבר עם תחושת האדמה והטבע.

לבית במראה קלאסי, המשלב גם ריהוט עתיק – הבחירה הטבעית של רוב הלקוחות היא פרקט  "ענתיקה" משופשף, עם פאזות שבורות ועיניים מפוחמות, אך גם  פרקטים  שקטים יותר וחלקים ואפילו כאלו בגוונים אדומים כמו "מרבאו"  ו"דובדבן" בגמר לכה מבריק עשויים להתאים וליצור מראה דרמטי או אקזוטי.


 
 
סגנון וינטאז' לבית
 
 
 

לבתים בסגנון הי-טק – הבחירה היא בדרך כלל פרקטים  בגוונים שקטים ובהירים מלבן ,שמנת ועד גווני אפור ועם מרקם חלק   אלו ישתלבו בצורה טובה במראה הנקי שמאפיין את העיצוב הנ"ל.

לסגנון השאבי שיק –גוונים  מולבנים משופשפים, אשר יוצרים תחושה של פרקט ישן שנשחק.

וכמה עצות כלליות בבחירת פרקט

חשוב שהפרקט יהיה בגוון שונה (לפחות בשתי דרגות) מהריהוט והקירות, על מנת שהמראה שיתקבל יהיה מעניין ולא "יבלע את הריהוט". מאד יפה ליצור קונטרסט –פרקט בהיר עם רהיטים כהים ייצור מראה מרשים. פרקט כהה עם רהיטים בהירים ייצור מראה דרמטי ומיוחד.

על מנת ליצור תחושה של חלל גדול ומרווח  – רצוי לבחור גוונים בהירים אשר יוצרים אשליה של גודל. רצפה בהירה מחזירה אור וגורמת לחדר להראות מואר ומרווח יותר.

פרקט למינציה עם פאזה – נותן תחושה יותר אמיתית, כמו בפרקט אמיתי, אך אם מדובר על חדר מלא ברהיטים, ניתן לבחור בפרקט חלק ללא פאזה שעלותו נמוכה יותר.

פנל בגוון הקיר (כולל לבן) ייתן תחושה שהקיר מתחיל ברצפה.

והכי חשוב – תקשיבו גם לעצמכם ותבחרו את הפרקט שאתם הכי אוהבים .