פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

השפעת הפרקט על הטמפרטורה בחדר

 
 

 בשנים האחרונות פרץ הפרקט בסערה אל שוק הריצוף וכיום ניתן להבחין ברצפת פרקט כמעט בכל בית בישראל. מהם יתרונותיו של הפרקט שהופכים אותו לפופולארי כל כך בבתים רבים? מדוע וכיצד הפכו רצפות הפרקט ל"צעקה האחרונה" בתחום הריצוף? וכיצד משפיע הפרקט על הטמפרטורה בחדר? תשובות לכל השאלות בפנים.

 

סודות קסמו של הפרקט

לאחרונה, ניכרת מגמה של חזרה אל הטבעי. מושגים כמו התחברות לשורשים, אמא אדמה, טבעי ואלטרנטיבי חזרו אל השיח, והקונטקסט הזה הוא שכנראה מסביר יותר מכל את החיבה שפיתחו הישראלים לפרקט. הפרקט עשוי מעץ מלא (אם כי קיימים סוגים שונים של פרקטים דמויי עץ) שהוא חומר גלם טבעי ועל כן הוא יוצר בכל חלל תחושה אותנטית, הרגשה של חמימות ואשלייה של קירבה אל הטבע.
יש סיבה לכך שצימרים ובקתות אירוח עשויים רובם מעץ ומחופים ברצפת פרקט. העץ הופך את החלל לאלגנטי ומרשים יותר, מקנה לו יוקרה ומכניס אליו עניין. מלבד התרומה של הפרקט למראה החיצוני של הבית ולאווירה שתיווצר בו, פרקט הוא גם ידידותי ביותר לתחזוקה ואינו מצריך יותר מטאטוא או ניגוב קל שלו במטלית לחה כדי לשמור על ניקיונו ועל המראה החדש שלו. רצפת פרקט העשויה מעץ מלא היא רגישה למים ועל כן היא מבשרת את הקץ לספונז'ה מעייפת שמצריכה התעסקות עם קניית חומרי ניקוי ומילוי דליים במיים. מעברל לכך, בשל הדרישה ההולכת וגוברת לרצפות פרקט, מגוון הפרקטים הקיים כיום בשוק הוא רב וכולל דגמים, צבעים וגדלים שונים. על כן, כל המעוניין לרכוש פרקט יוכל לבחור מתוך היצע גדול מאוד את מה שמתאים ביותר לטעמו האישי ולצרכיו.

 

הקשר בין רצפת פרקט לטמפרטורה בחדר  

העץ הוא חומר מבודד שלא מאפשר חדירה של קור או חום מבחוץ לחלל. על כן, רצפת פרקט ידועה ככזו השומרת על הטמפרטורה הקיימת בחדר, גם בימי הקיץ החמים וגם בימי החורף הקרים.
עובדה זו הופכת את הפרקט לרצפה שנעים מאוד להתהלך עליה, מאחר שהיא לא הופכת לקרה מידי בחורץ ולא לחמה מידי בקיץ. לכן, רצפת פרקט נחשבת כרצפה חסכונית המפחיתה את הצורך בחימום ובקירור החדר, החוסכת באנרגיה והמצמצמת את עלויות חשבון החשמל החודשי. יחד עם זאת יש לזכור, כי העץ גם מושפע משינויי הטמפרטורה בחדר, כך שאם בהתאם לעונות השנה מופעלים מכשירי קירור וחימום, יש לקחת החשבון שהעץ יכול להתכווץ ולהתרחב בהתאם לטמפרטורה שמשתנה בחדר.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר