פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

המדריך לבחירת פרקטים: אלו סוגי פרקטים כדאי להכיר?

 
 

בחירה והתקנה של פרקטים לבית מעוררת לא מעט שאלות. לצד המחיר, העיצוב והגוון אנחנו מתלבטים לא מעט בין סוגי הפרקטים השונים ושואלים את השאלה החשובה, איזה פרקט כדאי לי לבחור. חברתנו מציעה מגוון של פרקטים משלושה סוגים עיקריים: הפרקט הגושני, פרקט למינציה ופרקט תלת שכבתי. 

במאמר זה ננסה להסביר על היתרונות והחסרונות של כל סוגי הפרקטים ולעזור לכם לבחור את הסוג המתאים לכם.


 
בחירת פרקט
 


פרקט גושני מהו?

פרקט גושני הוא פרקט העשוי מעץ מלא וטבעי. כל לוח המרכיב את הפרקט עשוי מעץ מלא בשכבה אחת. העובי של הפרקט יכול להשתנות בהתאם למה שמוצע על ידי הספק. היתרונות של הפרקט הזה טמונים במראה הטבעי והיפיפה שהוא יוצר בכל בית, כאשר הוא מכניס לבית עצים כמו אלון, איפאה, מייפל וכדומה.

החסרון שלו הוא שמדובר בהתקנה די מסובכת שדורשת הנחה של לוחות עץ מתחת לפרקט ויישור של הקרקע. הפרקט הזה מתאים בעיקר אם אתם בתהליך של בנייה של בית חדש או לחילופין משפצים את רצפות הבית הישן.

זהו הפרקט האיכותי ביותר מבחינת עיצוב וחוזק, ולכן הוא גם נחשב ליקר ביותר.


פרקט למינציה מהו?

אם אתם מעוניינים ליצור מראה יפיפה ומעוצב בבית אבל לא לשלם סכום גבוה מאד פרקט למינציה הוא כנראה הבחירה הטובה ביותר עבורכם. מדובר בסוג פרקט מאד פופולרי כאן בישראל בעיקר בזכות העלות הזולה שלו.

למעשה מדובר בפרקט שעשוי מחומר הנקרא HDF, סיבי עץ שנדחסים יחד כדי ליצור לוחות חזקים. מעל לחומר זה יש שכבת למינציה שנותנת לפרקט את השם שלו. מביןשלל סוגי פרקטים המוצעים בשוק כיום, זהו אחד הפרקטים שכדאי לבדוק היטב. הסיבה לכך היא שיכול להיות מצב בו יציעו לכם פרקט למינציה זול במיוחד שלא יהיה עמיד ואיכותי לאורך זמן. מומלץ לקנות פרקט למינציה רק מספק איכותי, מקצועי ואמין.


 
רצפת פרקט
 


פרקט תלת שכבתי מהו?

פרקט תלת שכבתי עשוי משתי שכבות של HDF או עץ זול יותר ומעליו שכבה אחת של עץ מלא ואיכותי. כך למעשה ניתן לחסוך בעלות של פרקט מעץ גושני ולהנות מאותו אפקט עיצובי. היתרון שלו נעוץ בעלות הזולה יותר מפרקט עץ גושני, במראה הורסטילי שהוא מעניק ובעובדה שהוא יודע להתמודד עם הלחות הישראלית בצורה טובה מאדואינו נהרס או זז בעקבות המגע עם הלחות.

אם אתם מחפשים פרקט אידיאלי לחדרי אמבטיה, ורוצים להבטיח עמידות גם בסביבה לחה, זהו הפרקט הטוב ביותר עבורכם. העלות שלו הינה יקרה יותר מעלות פרקט למינציה אך זולה מעלות התקנה של פרקט עץ גושני.

סוגי פרקטים אלו נחשבים למובילים ולפופולריים ביותר בישראל. באולם התצוגה שלנו תמצאו קולקצייה גדולה ומגוונת של פרקטים בעיצובים, צבעים וטקסטורות שונות. נשמח ללוות אתכם בתהליך הבחירה, הקנייה וההתקנה ולהבטיח שתבחרו את הפרקט הטוב ביותר.