פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

הכנסת נגיעות וינטאג' אל חלל הבית

 
 

עולם הוינטאג' הפך בשנים האחרונות לפופולרי במיוחד. חפצים ישנים מבית סבתא מקבלים חיים חדשים ומשולבים בתוך עיצוב הבית, במגוון של סגנונות. שילוב של נגיעות וינטאג' בחלל הבית יכול להיעשות באופן מובהק, כאשר הפריטים הם למעשה הריהוט העיקרי בבית – ספות, ארונות, שולחנות, ארוניות ועוד, או להיות מרומז – דרך פריטי נוי שהשתמרו מפעם והיום מקבלים שימוש חדש בתוך עיצוב מודרני.

אם גם אתם רוצים להכניס וינטאג' לחלל הבית, הטיפים האלו הם בשבילכם.


 
בחירת צבעים
 


בחירת פריטי הוינטאג' ואיך נדע שאכן מדובר בפריט ישן:

ישראל מוצפת היום בחנויות יד שנייה ווינטאג' שמציעות מגוון רחב של פריטים. מכלי אמייל ישנים ועד לכסאות, טקסטיל וכלי זכוכית. בחירת פריט הוינטאג' צריכה להיעשות תוך בדיקה שאכן מדובר בפריט ישן, כאשר וינטאג' מוגדר כפריט שהוא מלפני עשרים שנה לפחות.

אם אתם רוצים ליצור מראה איכותי ולשלב בו פריטים ייחודיים – השקיעו בבדיקה זו ואל תקנו פריט לפני שוידאתם שאכן מדובר בפריט אותנטי. תעשיית הפריטים שמזכירים בעיצוביהם פריטי וינטאג' היא רבה, אך אלו פריטים שמיוצרים כאן ועכשיו. פריט וינטאג' אמיתי הוא בעל חותמת שכוללת שנת ייצור ושם של יצרן. כשמדובר ברהיטים, תמצאו על הרהיט בול מקורי שמסמן שמדובר ברהיט עתיק.


שילוב פריטי וינטאג' בחלל מודרני – כך עושים זאת נכון

נגיעות וינטאג' בתוך עיצוב מודרני מוסיפות עניין וחום לחלל. לא כדאי להעמיס על החלל במגוון פריטים אלא לבחור בפריטים אחדים בעלי סיפור מיוחד או עיצוב מיוחד. כדי לשמור על המראה המודרני הנקי, השקיעו מחשבה בבחירת הצבעים של הפריטים. פריטי וינטאג' בגוונים בהירים ישתלבו במראה מינימליסטי.


 
השראה משולחן העבודה
 


מסדרים באוספים או מפזרים בחדר?

כשמדובר בהכנסת פריטי וינטאג' לתוך חלל הבית, אפשר לעשות זאת בשתי דרכים. הדרך הראשונה היא ליצור אוספים – בין אם מדובר בכלי נחושת על מדף במטבח, ערימה של מפיות רקומות בפינת האוכל או כלי אמייל צבעוניים שמוצגים לראווה בתוך מזנון כאסופה קולקטיבית בעלת שפה משותפת. הדרך השנייה היא לשלב את הפריטים באופן יחידני ומאופק. כלומר – לבחור פריטים אחדים ולפזר אותם בחלל.

הכנסת נגיעות וינטאג' לתוך הבית צריכה להיעשות בעדינות, תוך מחשבה על הסגנון העיצובי של הבית, הצבעים השולטים בו וכיצד הפריטים מתקשרים לעיצוב. בחירת מספר פריטים ייחודיים, בעלי סיפור מיוחד, תיצור מראה מחמיא ומזמין, שמספר את הסיפור שלכם ושל ההעדפות העיצוביות שלכם.