פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

בחירת כורסאות לבית

 
 

כורסה אחת, מעוצבת, נוחה, מפנקת, יכולה לשדרג כמעט כל חלל בבית. בין אם מדובר בפינת העבודה שלכם בה אתם נוהגים לשבת ולקרוא ספר טוב, בחדר השינה בו מתחשק לכם לפעמים לשבת לחמש דקות ולסגור את העיניים – גם אם מדובר באמצע היום או בסלון – המקום הטבעי להצבת כורסאות בבית, הרהיט הקטן הזה יכול לשנות לא מעט במראה החדר ולהפוך אותו לחמים ונעים יותר.

בשנים האחרונות יש טרנד חם שהופך לנוסחת עיצוב שמוכיחה את עצמה: לא חייבים להסתפק בסטים של כורסאות ומערכות ישיבה. דווקא כורסה אחת, אינדיבידואלית, שמשתלבת בחלל אבל לא תואמת את שאר הרהיטים יכולה לשדרג את המראה ולהפוך אותו להרבה יותר מעניין.


 
כורסא מעוצבת
 


הדפסים או חלק? ובאיזה צבע?

הדרך הנכונה לבחור כורסה ולשלב אותה בתוך חלל החדר היא להתייחס למה שיש בחדר – לצבעים, לתאורה, לפריטי הנוי ולשאר הרהיטים. אם הרהיטים האחרים חלקים ונייטרלים, כורסה עם הדפס שנותן עניין בחדר אבל מתכתב עם הגוונים השולטים בו היא תוספת עיצובית מבורכת.


כאשר החדר עמוס בפריטים, כורסה בריפוד חלק ובצבעים נייטרלים תרגיע ותספק חמימות ושקט. צבע הכורסה חייב להתכתב עם הצבעים האחרים בחדר. אם אתם רוצים להיות נועזים ולבחור בכורסה בעלת צבע חזק ועוצמתי שלא משתלב עם מה שכבר קיים בחדר, הוסיפו עוד פריט נוי, כרית או תמונה בצבעי הכורסה וכך תיצרו מראה הומוגני יותר.


על צורה, גודל, נוחות ואיכות

כורסה לא חייבת להיות יקרה. זו יכולה להיות כורסה שקניתם בחנות יד שנייה ושיפצתם אצל רפד מקצועי או כורסה חדשה לגמרי שגיליתם בחנות מעצבים. כך או כך, חשוב להקפיד על ארבעה אלמנטים.


הראשון – צורה. הכורסה צריכה לשמש אתכם ולכן חשוב שתהיה בעלת צורה נוחה לישיבה, שתומכת בגב. השני – גודל. הכורסה צריכה להתאים לגודל החלל כולו. לא כדאי להציב כורסה ענקית בחדר קטן או כורסה קטנה שתיבלע בחלל גדול.


הגורם השלישי – נוחות. הכורסה צריכה להיות מבד נוח שכיף לשבת עליו, בעלת צורה נוחה לישיבה ומספיק מקום. הגורם הרביעי – איכות. אם אתם משקיעים בכורסה חדשה לבית, הקפידו על איכות הבד, המבנה של הכורסה ועבודת הנגרות בכלל.


 
כורסא בחדר עם פרקט
 


כורסה אחת, המון סטייל

בסופו של דבר בחירה בכורסה צריכה להיעשות על סמך ההעדפות האישיות של כל אחד מאיתנו. לכל אחד סגנון משלו וצבעים שהוא מעדיף בחדר, העדפה לריפוד מקושקש או נייטרלי, מראה עתיק או חדשני וכן הלאה. חפשו כורסה שתציג את הסטייל האישי שלכם.