פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

התקנת קמין על רצפת פרקט

 
 

פרגולה הינה אחד האלמנטים היפים והמיוחדים ביותר בגינה שלנו וברגע התכנון קיימת התלבטות די קשה בין סוגי הפרגולות השונות. ניתן לבנות פרגולה מעץ, ברזל ופרגולה אלומיניום, כל אחת מהשיטות בסופו של יום עושה את אותו הדבר, יוצרת צל ומגנה מהגשם. אולם תמיד יש את ההתלבטות בבחירה, יהיו כאלו שיאמרו כי פרגולה מעץ היא הדבר האמיתי ועם ההרגשה הטבעית ביותר, אולם יש פרופילי אלומיניום שנראים כמו קורות עץ גושני וניתן לצבוע אותם עם טקסטורה שמדמה עץ, אמנם זה עץ אבל זה הדבר הכי טוב, עמיד, אמין וחסכוני לטווח הרחוק.


 

היתרונות של פרגולות עץ

 

אם אתם אוהבי טבע, בעלי חצר או גינה, ואולי רוצים לשלב את המראה הכפרי אצלכם אז פרגולה עץ היא בדיוק עבורכם  וכמובן להשלמת המראה מומלץ לבנות גם רצפת דק. המאסיביות, הצבע והחוזק עושים את ההבדל מעל כל סוג אחר. בניית פרגולות מעץ זו אומנות בפני עצמה, צריך מומחה שייקח בחשבון את המקום המיועד לקירוי, את סוג הרקע שעליה יותקנו העמודים ולדעת איזה סוג מומלץ, ישנם כמה סוגים של פרגולות עץ וניתן להתאים את רצפת הדק על ידי חיפויי פרקט כך שיתאימו לצבע ולמראה הכללי. יש פרגולות שבנויות מקורות עץ לבוד, חלק מעץ גושני והיוקרתיות יותר מאדני רכבת, המשותף לכולם זה היופי הכפרי שאינו ניתן לערעור. לפרגולה עץ יש חיסרון בולט והוא הצורך בתחזוקה מתמדת, התחזוקה אם היא מוקפדת תשמר לכם את הפרגולה לשנים רבות וארוכות. כאשר משלבים תחת הפרגולה רצפה מחופה בלוחות פרקט מקבלים אפקט מושלם שמשלב מצד אחד א ת היופי של העץ עם הטבעיות של הפרקט, אולם יחד עם זאת עולה השאלה לגבי פרקטים בהקשר למזג האוויר מכיוון שהגשמים עלולים לגרום נזק לפרקט, ובכן השימוש בפרקטים סינטטיים הפך להיות נפוץ מאוד בשל העובדה שגם, שמש ושינויי טמפרטורה אינם משפיעים על פרקט סינטטי, ולכן זה מענה מושלם להשלמת המראה הכפרי שאנו כה חושקים בו.


 

היתרונות של פרגולות ברזל

 

לברזל יש ייחודיות משלו שניתן לשלב בו פיתוחים ואלמנטים מיוחדים, הברזל הינו חומר חזק מאוד ויציב מאוד, עלות ההקמה בברזל יחסית נמוכה מאלומיניום אך יציבה מאין כמוה, גם לברזל יש תכונה של התבלות וצריך לטפל ולשמר על ידי צביעה מחדש של הפרגולה. הצביעה מחדש מחייבת הסרה של צבע ישן וקילופו, שיוף וליטוש וצביעה מחדש בצבע יסוד לפני הצביעה הסופית של הברזל.


 

היתרונות של פרגולה אלומיניום

 

לאלומיניום יש תכונות רבות שמאפשרות לנו לבנות פרגולות במגוון ואריאציות ומיקומים, העובדה שחומר הגלם קל מאפשרת הקמה של פרגולה על מרפסות ואף תלויות בגובה. התכונה של האלומיניום להיות עמיד בטמפרטורות קיצוניות הופכת אותו לעמיד במלא מובן המילה, פרגולה אלומיניום הינה בעלת אורך חיים מהארוכים שיש. לגבי תחזוקה למעט בדיקת יציבות תקופתית שגם היא מתבצעת על ידכם אין צורך בטיפולים. הצבע בו נצבעת הפרגולה מיוחד באופן היישום שלו, על ידי אפקט המגנוט למעשה צורבים את הצבע או נכון יותר לומר מתיכים אותו על ידי חום, היתרון הוא שלמעשה הצבע מוטמע באלומיניום ואין הוא מתקלף או נפגע. לכן אורך החיים של פרגולות אלומיניום הינו ארוך בהרבה מאשר עץ או ברזל, השימור היחידי שיש לעשות הוא בדיקת איטום במידה והקירוי מיועד למניעת חדירה של מי גשמים בחורף. האלומיניום גם יוצר לנו חיסכון בכך שאין הוצאות תקופתיות על צבע לכה, על חיזור או בכלל.