פרקט בשרון
09.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 
 
 

איך בוחרים ריצוף לחצר?

 
 

מזג האוויר החמים והנעים בישראל מאפשר לנו להנות במשך רוב ימות השנה מהחצר שלנו. אנחנו יושבים בה ונהנים מסוף שבוע רגוע, מארחים חברים ובני משפחה והילדים משתוללים על הדשא. בחירת הריצוף לחצר היא החלטה שתשפיע על הנוחות שלנו, על המרחב שינוצל לצרכים שונים של המשפחה ועל המראה של החצר כולה. איך בוחרים ריצוף לחצר ומהן האפשרויות המובילות כיום? אנחנו כאן כדי לעשות סדר בבלגן.

 
בריכה בגינה
 


סוגי ריצוף לחצר:

אבנים משתלבות: אבנים קטנות או גדולות שמשתלבות זו לצד זו ומגיעות במגוון צורות וגימורים. היתרונות הן שמדובר במחיר יחסית זול מול סוגי ריצוף אחרים והן נחשבות עמידות לאורך זמן. בחירה בצבעים כהים יחסית תבטיח שהמראה יישמר ללא כתמים ולכלוך. החסרונות של הריצוף באבנים משתלבות כוללים סכנה לצמיחת עשבייה בין האבנים ומראה שהוא פחות כפרי ואישי, בשל השימוש באבנים משתלבות במדרכות עירוניות ובשטחים ציבוריים. ריצוף זה מתאים במיוחד למי שרוצה ליצור ריצוף עמיד לאורך זמן ושם פחות דגש על עיצוב אינדיבידואלי.


אבן טבעית: ריצוף פופולרי מאד בישראל שמגיע במגוון וריאציות, צבעים וטקסטורות. האבן הטבעית היא לרוב אבן חולית כמו אבן חברון למשל, והיא מגיעה בסקאלת צבעים בהירה יחסית, מלבן ועד צהוב. החסרון של האבנים האלו טמון בעובדה שהן עשויות להתלכלך מפסיעות, בוץ, כלי רכב ועוד ויהיה קשה מאד לנקות אותן. ריצוף באבן טבעית מתאים לבתים כפריים בהם יש שילוב בין חיפוי וריצוף ובין שטחים ירוקים וגינות, שכן המראה הוא כפרי וביתי מאד.


אספלט: הריצוף השחור מחפה שטחים גדולים בחצר אך מתאים במיוחד לחניות ולאיזורים ציבוריים. הוא נחשב זול מאד ובזאת יתרונותיו. חסרונותיו הם במראה הכהה והתעשייתי מאד שהוא מקנה לגינה ולכן כדאי להשתמש בו רק אם יש לכם חנייה גדולה ופחות לריצוף פנים החצר.


דק עץ: ריצוף ורסטילי מאד שמשתלב בעיצוב הגינה והבית בסגנונות רבים. העץ מעניק תחושה של חום וביתיות, אך משתלב גם בבתים בהם המראה הוא מודרני ומינימליסטי יותר.


היום ניתן למצוא משטחי דק במגוון רחב של טקסטורות וצבעים, החל מטקסטורה של עץ מלא וטבעי ועד לעצים שעברו צביעה ללבן, שמנת וצבעים עכשוויים אחרים. בשוק ניתן למצוא היום גם דקים מחומרים סינטטיים שמדמים את מראה העץ הטבעי. חסרונות הריצוף הוא בתחזוקה השוטפת לאורך השנים, אך המראה הכללי שווה את ההשקעה.


ריצוף בדק עץ מתאים לכל מי שרוצה ליצור מרחב נוח בגינה שלו לישיבה, אירוח, מנוחה ומשחק, מבלי לפגוע במראה הטבעי של החצר. העץ משתלב במראה החצר הירוקה ומוסיף בה עניין.


 
גינה מעוצבת
 


כמה טיפים לבחירת הריצוף שלכם:

•מדדו את שטח הגינה לפני שאתם יוצאים לחפש אחר רצפות עץ, מחיר הריצוף נקבע לפי מטר מרובע ולכן כדאי להכיר את הגינה ואת גודלה לפני כן.

•בידקו רק ספקים בעלי מוניטין טוב, מוכרים בשוק וכאלו שקיבלתם עליהם המלצות.

•חישבו לטווח הארוך – אל תתפתו לאופנה חולפת, נסו למצוא ריצוף שתוכלו לאהוב גם עוד חמש ועשר שנים.